PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Sodexo, CSR, personal branding: Oto trendy rynku pracy w 2017 roku

  • Justyna Koc
    jk
  • 1 mar 2017 11:59

Robotyka, migracje, agility, co-working, CSR, personal branding - między innymi te trendy będą w najbliższej przyszłości oddziaływać na pracowników i pracodawców na całym świecie.

Sodexo, CSR, personal branding: Oto trendy rynku pracy w 2017 roku
- Kluczową kwestią dla współczesnego biznesu jest to, aby zrozumieć i umieć wykorzystać pojawiające się trendy, ocenić ich przydatność oraz umieć pozostać krok przed nimi, a nie tylko za nimi podążać - mówi Sylvia Metayer, CEO Corporate Services Worldwide Segment w grupie Sodexo. (Fot. Shutterstock)
REKLAMA

Z raportu Sodexo „Global Workplace Trends” wynika, że w nowoczesnych miejscach pracy życie zawodowe i prywatne pracowników w coraz większym stopniu będą wzajemnie się przenikać. To zjawisko rodzi nowe wyzwania w zakresie zapewnienia warunków pracy, szkolenia pracowników oraz dbania o ich dobre samopoczucie.

Nowoczesne miejsce pracy to również takie, w którym wszystkie pokolenia pracowników uczą się wzajemnie od siebie, jednocześnie wspierając indywidualne predyspozycje przy umiejętności współpracy na rzecz osiągnięcia wspólnego celu.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Kluczową kwestią dla współczesnego biznesu jest to, aby zrozumieć i umieć wykorzystać pojawiające się trendy, ocenić ich przydatność oraz umieć pozostać krok przed nimi, a nie tylko za nimi podążać. Jako pracodawca zapewniający usługi na rzecz podniesienia jakości życia dla ponad 10 tysięcy firm na całym świecie, mamy bardzo szerokie pole do obserwacji czynników, które będą kształtować rynek pracy w przyszłości - mówi Sylvia Metayer, CEO Corporate Services Worldwide Segment w grupie Sodexo.

Oto główne trendy, które będą w najbliższej przyszłości najmocniej oddziaływać na pracowników i pracodawców na całym świecie:

Agility w organizacji / Zwinne organizacje

Agility to umiejętność dostosowania się całego zespołu do nowych warunków przy jednoczesnym zachowaniu zwinności i uwagi wszystkich członków zespołu.

Praca interdyscyplinarna

Najnowszy model współpracy między pracownikami, czyli co-working w miejscu pracy. Nowoczesne miejsce pracy to takie, w którym pracodawca nie tylko umożliwia dzielenie wspólnej przestrzeni różnym zespołom pracowników, ale również wspiera interakcje między różnymi zespołami w takim celu, aby pobudzić wspólną kreatywność i innowacyjność.

Pracownicy bez granic

Zasięg i skala przemieszczania się pracowników, zarówno w rozwijających się, jak i rozwiniętych gospodarkach rodzi nowe możliwości inkluzyjnego przywództwa, uwzględniającego różnorodność zespołów, zapotrzebowanie na konkretne umiejętności i umiejętność czerpania z integracji kulturowej.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Sodexo, CSR, personal branding: Oto trendy rynku pracy w 2017 roku

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA