PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Śląsk: Ponad 100 projektów w konkursie na wzrost potencjału rozwojowego firm

  • Autor: PAP/AT
  • 20 lip 2017 7:50

Zakończył się pierwszy w tym roku konkurs o dofinansowanie skierowany do przedsiębiorców inwestujących w badania i rozwój.

Śląsk: Ponad 100 projektów w konkursie na wzrost potencjału rozwojowego firm
Z danych Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości wynika, że nakłady na działalność badawczą i rozwojową w woj. śląskim rosną (fot.slaskie.pl/UMWS/Radosław Kazmierczak)
REKLAMA

• Ponad 100 projektów zgłosiły firmy z woj. śląskiego w pierwszym tegorocznym naborze wniosków o unijne dofinansowanie związane z wdrażaniem innowacji oraz wsparciem prac badawczo-rozwojowych w przedsiębiorstwach.

• Budżet naboru przekraczał 293 mln zł. Zarejestrowane zostały wnioski na łączną kwotę dofinansowania ponad 160 mln zł.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Pierwszy, ubiegłoroczny konkurs rozdzielający pod tym kątem w woj. śląskim unijne fundusze na lata 2014-2020, wyłonił spośród 167 złożonych przedsięwzięć 56, które otrzymały łączną kwotę ponad 72 mln zł.

Nabór prowadziło od końca kwietnia br. Śląskie Centrum Przedsiębiorczości - odpowiedzialne m.in. za dystrybucję unijnych środków dla firm dostępnych w Regionalnym Programie Operacyjnym Woj. Śląskiego na lata 2014-2020. Budżet naboru przekraczał 293 mln zł. Zarejestrowane zostały 103 wnioski na łączną kwotę dofinansowania ponad 160 mln zł.

Firmy starają się w tym konkursie o pieniądze z RPO m.in. na przedsięwzięcia związane z tworzeniem lub rozwojem istniejącego zaplecza badawczo-rozwojowego w przedsiębiorstwach. To szansa np. na zakup nowych maszyn i urządzeń służących pracom B+R, aparatury badawczej czy licencji na oprogramowanie.

Drugi typ możliwych do dofinansowania projektów dotyczy bezpośrednio prowadzenia prac badawczo-rozwojowych. Wliczane mogą być tutaj koszty wynagrodzeń pracowników, ekspertów zaangażowanych w realizację danego projektu czy koszty użytkowania aparatury i sprzętu.

Pierwszy, ubiegłoroczny konkurs rozdzielający pod tym kątem w woj. śląskim unijne fundusze na lata 2014-2020, wyłonił spośród 167 złożonych przedsięwzięć 56, które otrzymały łączną kwotę ponad 72 mln zł.

Nowością w tym okresie programowania jest udostępnienie unijnego dofinansowania na badania i rozwój oraz innowacje zarówno mikro, małym i średnim, ale również dużym przedsiębiorstwom.

Pod kątem tego zróżnicowania kwotę dostępną w obecnym konkursie podzielono na określone pule. 20,5 mln zł przeznaczono na tworzenie lub rozwój zaplecza badawczo-rozwojowego w dużych przedsiębiorstwach, natomiast ponad 67 mln zł - w mikro, małych i średnich firmach. Podobnie na prowadzenie prac badawczo-rozwojowych pula dla dużych przedsiębiorstw wynosi prawie 48 mln zł, a dla mikro, małych i średnich - ponad 157 mln zł.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Śląsk: Ponad 100 projektów w konkursie na wzrost potencjału rozwojowego firm

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA