PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Skype, Messenger, czy WhatsApp - już prawie 70 proc. pracujących korzysta z komunikatorów

Skype, Messenger, czy WhatsApp zdominowały kontakt służbowy na odległość. Już 68 proc. Polaków częściej „rozmawia” ze swoimi współpracownikami w pracy… przez aplikacje i komunikatory.

 • Gabriel Paździor
  GP
 • 3 cze 2019 10:20
Skype, Messenger, czy WhatsApp - już prawie 70 proc. pracujących korzysta z komunikatorów
Z których aplikacji i komunikatorów najchętniej korzystamy w pracy, żeby pokonwersować ze współpracownikami? (fot. pixabay.com)
REKLAMA
 • Co ciekawe, 27 proc. z nich nie ma pojęcia, dlaczego woli ten sposób komunikacji od tradycyjnej rozmowy, czy telefonu.
 • Czy e-rozmowy na dobre zastąpią rozmowy w polskich biurach? Z sondażu przeprowadzonego przez firmę HR Global Group wynika, że jest to niestety możliwe, choć istnieje jeszcze cień nadziei, że tak się jednak nie stanie. 

Zdecydowana większość z nas częściej „rozmawia” przez aplikacje, komunikatory, niż twarzą w twarz. Wynika to m.in. z faktu, że nie mamy ani czasu, ani sposobności spotykać się ze wszystkimi, z którymi musimy.

Wobec tego braku czasu dostęp do „sieci”, smartfona i różnego rodzaju aplikacji pozwala na konwersacje nawet z kilkoma osobami jednocześnie. W pracy jednak nie brakuje okazji do przeprowadzania tradycyjnych rozmów „twarzą w twarz”, a mimo to okazuje się, że i w takiej sytuacji preferujemy model elektroniczny.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W sondażu firmy HR Global Group jedynie 32 proc. ankietowanych uznało, że woli tradycyjną rozmowę.

Czytaj też: Facebook uspokoił Komisję Europejską. Są nowe zapisy o danych zbieranych przez serwis

Z których aplikacji i komunikatorów najchętniej korzystamy w pracy, żeby pokonwersować ze współpracownikami? Przede wszystkim z Messengera od Facebooka, którego używa aż 72 proc. ankietowanych. Na drugim miejscu znalazła się aplikacja WhatsApp z 41 proc., a podium zamyka Skype (24 proc.). Z kolei co dziesiąty ankietowany wykorzystuje do tego celu aplikację Instagram. Z tradycyjnego SMS’a korzysta natomiast 9 proc. pytanych.

Szybkość ponad wszystko

Szybkość i wygodna - to najczęściej wskazywany powód, dla którego pracujący Polacy preferują e-rozmowę od rozmowy (66 proc.). Nieco mniej odpowiedziało, że ze względu na możliwość robienia jednocześnie innych rzeczy (63 proc.). Dla 49 proc. kluczowe jest to, że może rozmawiać w jednym czasie z kilkoma współpracownikami. Co ciekawe, aż 27 proc. nie potrafi jednak ocenić, dlaczego preferuje e-rozmowę od tradycyjnej rozmowy. Z kolei 14 proc. uznało, że jest to wypadkowa zakazu rozmawiania w pracy.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (51)

Do artykułu: Skype, Messenger, czy WhatsApp - już prawie 70 proc. pracujących korzysta z komunikatorów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • wyl 2021-07-24 14:30:56

  Czy wie może ktoś jak zapisać "lokalnie" przesłane mi przez usecr multimedia? Dlaczego nie mogę po przytrzymaniu pliku graficznego zobaczyć jakiejś opcji typu zapisz? Podpowie ktoś czy jest w ogóle jakaś możliwość/

 • Tymek 2021-06-25 13:41:57

  Czy nie jest tu zbyt wiele komentarzy na temat Usecrypt? Nieprawdopodobnie to wszystko wygląda. Jakby na tym świecie w ogóle nie ma innych komunikatorów. Nie wierzę że mają wszystko takie całkowicie bezpieczne i przejrzyste. Trzeba patrzyć nie tylko na to co w mediach piszą o samej firmie, ale i o osobach którzy tym rządzą. Mało kto wie że na przykład współzałożyciel firmy jest powiązany z przekrętem Nikodemus Finance. Możecie tutaj o tym poczytać na stronie poszkodowanych nikodemus-klienci

 • Tomek 2021-01-04 14:39:54

  Przecież to oszustwo, sami udostępniamy dane instalując usecrypt czy inny komunikator , Ktoś robi na tym pieniądze , rządy chciały mieć wiedzę i co ? Smartfon . Sami go kupiliśmy i poszliśmy po niego jeszcze za to zapłaciliśmy udostępniliśmy wszystko odpalając internet , nic was nie ochroni nawet usecrypt to kłamstwo .

 • Aga 2019-10-10 11:07:08

  Używać używamy, tylko większość nie zdaje sobie sprawy z zagrożenia jakie ze sobą niesie, np. ciągłe wycieki. Ja np używam Usecrypt i przynajmniej wiem że nikt nie uzyska moich danych.

 • Marcin 2019-07-18 12:56:57

  27 min. temu Powinny być jakieś wiążące wytyczne co do stosowania odpowiedniego oprogramowania oraz procedury zachowania poufności pod groźbą surowych kar za ich złamanie. Powinni korzystać z bezpiecznego, certyfikowanego oprogramowania, do tego powinno być polskie żeby jak najbardziej ograniczyć próby wpływania na twórców przez służb danego państwa…

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA