Skanska, Wieczorek: Nowoczesna firma budowlana potrzebuje mądrych i otwartych pracowników

- Nastawienie na pracowników jest niezbędne, by przyciągać ciekawych, otwartych i mądrych ludzi. Dziś, żeby być nowoczesną firmą musimy mieć ludzi, którzy są otwarci na to, co świat przynosi - mówi Roman Wieczorek, wiceprezes wykonawczy grupy Skanska AB w Sztokholmie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Skanska, Wieczorek: Nowoczesna firma budowlana potrzebuje mądrych i otwartych pracowników

PODZIEL SIĘ


Autor: Jolanta Miśków

30 cze 2016 10:52


Skanska zatrudnia w Polsce – w trzech spółkach – blisko 8 tys. i wciąż poszukuje nowych osób. Choć nie ma z tym kłopotów, zmieniają się oczekiwania wobec pracowników – twarda wiedza już nie wystarczy.

- Żeby być nowoczesną firmą dzisiaj, nie możemy mieć tylko i wyłącznie specjalistów od konkretnych przedsięwzięć inżynieryjnych, my musimy mieć ludzi, którzy są otwarci na wszystko co nowe – mówi Roman Wieczorek, wiceprezes wykonawczy grupy Skanska AB w Sztokholmie.

- I to dotyczy naszych inżynierów, młodych inżynierów, kierowników budów, projekt menedżerów, którzy odpowiadają nie tylko za piękne budynki, drogi, autostrady, ale także za to, aby te projekty w trakcie realizacji po pierwsze były bezpieczne, i aby zespół się rozwijał. To właśnie menedżer budowy odpowiada za to, żeby była otwartość, żeby ludzie czuli się dobrze w zespole i mogli dać z siebie to, co mają najlepszego – wyjaśnia Roman Wieczorek.

Niestety, często biznes i szkoły wyższe, są daleko od siebie, dlatego tych umiejętności „miękkich” specjaliści budownictwa uczą się dopiero w pracy, np. w uniwersytecie Skanska.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.