Silesia HR Trends, Żarnowiecki: W GMMP trwa HR-owa rewolucja

- W Stanach Zjednoczonych pracuje już 20 proc. millenialsów, w Gliwicach mamy 40 proc. osób w tym wieku. Konieczne są zmiany w zarządzaniu – powiedział podczas pierwszego panelu dyskusyjnego Silesia HR Trends Jacek Żarnowiecki, dyrektor personalny GMMP.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Silesia HR Trends, Żarnowiecki: W GMMP trwa HR-owa rewolucja

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

7 paź 2015 11:20


Niedawno w Tychach powstało kadrowe centrum usług, które obsługuje całego Opla. Zatrudnienie znalazło w nim 100 osób.

– W centrum wykonywane są proste transakcje, które będą udostępniane na urządzeniach mobilnych. Jeśli pracownik będzie chciał podejrzeć np. swoją historię płac, to będzie mógł to zrobić na swoim smartfonie. To jest wyjście naprzeciw oczekiwaniom młodego pokolenia, które kocha technologie mobilne – podkreślił.

To jednak nie jedyne zmiany w obszarze HR w GMMP.

- Dziewięciu na dziesięciu pracowników oczekuje, że w ciągu trzech lat zmieni pracę. Jak temu zapobiec? Jak zatrzymać ich w firmie? Można np. umożliwić im zmianę stanowisk w ramach firmy, bo trzeba wiedzieć, że to, czego oczekują dziś młodzi, to rozwój – wyjaśnił Żarnowiecki.

W związku z tym, dział kadr w GM przechodzi obecnie olbrzymią transformację. – HR-owcy muszą przestać zajmować się tylko kwestiami transakcyjnymi, a nastawić na rozwój pracowników i wsparcie kierowników w tym zakresie – podsumował Żarnowiecki.

*Artykuł powstał podczas inauguracyjnego panelu dyskusyjnego "HR trendy 2015 - główne nurty na rynku pracy w ujęciu regionalnym i krajowym" w trakcie Silesia HR Trends w Katowicach.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.