Silesia HR Trends 2015: prezesi, studenci, eksperci i HR-owcy - takiej debaty o rynku pracy na Śląsku jeszcze nie było

Przedstawiciele biznesu, nauki i samorządów, eksperci HR oraz rozpoczynający karierę zawodową studenci spotkają się w Katowicach, aby dyskutować o wyzwaniach i perspektywach rynku pracy w województwie śląskim. Pierwsza edycja konferencji Silesia HR Trends, nowego projektu grupy PTWP i portalu Pulshr.pl, odbędzie się 7 października w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Silesia HR Trends 2015: prezesi, studenci, eksperci i HR-owcy - takiej debaty o rynku pracy na Śląsku jeszcze nie było

PODZIEL SIĘ


Autor: PulsHR.pl

28 wrz 2015 21:16


Konferencja Silesia HR Trends 2015 poświęcona będzie rynkowi pracy w województwie śląskim.

Właśnie trwa bezpłatna rejestracja na konferencję (KLIKNIJ). Zainteresowanie jest bardzo duże, dlatego warto się pośpieszyć.

– Zamierzamy stworzyć forum wymiany poglądów i doświadczeń z zakresu szeroko rozumianego zarządzania zasobami ludzkimi, widziane poprzez pryzmat specyfiki regionu z naciskiem na takie obszary jak edukacja, w tym szkolnictwo zawodowe, kooperacja międzysektorowa i międzypokoleniowa oraz optymalizacja procesów. Omówimy sytuację i trendy na rynku pracy województwa śląskiego w kontekście demograficznym i zbudujemy platformę dialogu z młodym pokoleniem – studentami, którzy wkraczają na rynek pracy. To pierwsza taka konferencja w województwie śląskim – mówi Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP, organizator wydarzenia.

Do udziału w konferencji Silesia HR Trends 2015 zaproszeni zostali przedstawiciele samorządów
z województwa śląskiego, pracodawców, organizacji przedsiębiorców, środowisko akademickie, reprezentanci firm doradczych, branży HR i niezależni eksperci.

– Region podlega dynamicznym przeobrażeniom, począwszy od restrukturyzacji przemysłu, przez inwestycje infrastrukturalne, na rewitalizacji obszarów poprzemysłowych kończąc – mówi Rafał Kerger, redaktor naczelny dwóch znanych, mających siedzibę w Katowicach portali Pulshr.pl i Portalsamorzadowy.pl. – Dokonujące się przemiany wpływają na śląski rynek pracy, a dyskusja o tematyce kluczowej dla mieszkańców, lokalnych władz i przedsiębiorców, jest niezwykle potrzebna – dodaje.

Silesia HR Trends Silesia HR Trends

Debaty konferencji Silesia HR Trends 2015 dotyczyć będą edukacji, w tym szkolnictwa zawodowego, kooperacji międzysektorowej i międzypokoleniowej, optymalizacji procesów oraz nowoczesnych narzędzi wspierających zarządzanie obszarem HR.

– Cechą charakterystyczną potencjału gospodarczego Górnego Śląska jest jego wielkowymiarowość i dynamizm. Z jednej strony to nadal surowce i koncentracja przemysłu ciężkiego, a z drugiej strony to wiele innych elementów jak potencjał demograficzny, zaplecze akademickie z dziesięcioma uczelniami, potencjał inwestycyjny w strefach ekonomicznych oraz rosnący sektor BPO – mówi Wojciech Kuśpik. – Śląsk to również wrota logistyczne do rynków zachodnioeuropejskich – dodaje.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

do pracownik 2015-09-29 13:12:26

Na pewno bez takich debat nic się nie zmieni

pracownik 2015-09-29 11:59:49

Czy od tych debat przybędzie stabilnych i normalnie płatnych miejsc pracy? Czy dalej absolwenci szkół będaą wyjeżdżać do Londynu i Berlina? Czy dalej będzie bezmyślna eksploatacja pracowników w Polsce? Kto ostatni zgasi w tym kraju światło?