PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

"Sektor małych i średnich przedsiębiorstw musi działać globalnie"

  • Autor: PAP/AT
  • 16 paź 2019 11:42

Tworzenie rozwiązań sprzyjających sektorowi małych i średnich przedsiębiorstw jest ciągłym procesem. Chodzi o usunięcie barier regulacyjnych i administracyjnych. Ważny jest także dostęp do rynków i kapitału, dlatego tworzymy Unię Rynków Kapitałowych - powiedział Jerzy Buzek, były premier, były przewodniczący Parlamentu Europejskiego i eurodeputowany. Do ważnych dla małych i średnich firm spraw zaliczył też regulacje dot. zamówień publicznych na poziomie europejskim i krajowym, rozwiązanie problemu opóźnień w płatnościach, a także innowacyjność, cyfryzację, pobudzenie przedsiębiorczości kobiet oraz wzrost zaangażowania młodych ludzi.

"Sektor małych i średnich przedsiębiorstw musi działać globalnie"
Tworzenie rozwiązań sprzyjających sektorowi małych i średnich przedsiębiorstw jest ciągłym procesem (fot. shutterstock)
REKLAMA
  • Sektor małych i średnich przedsiębiorstw z woj. śląskiego szuka odpowiedzi na wyzwania regionu, ale też stara się działać przy tym globalnie, np. otwierając przedstawicielstwa na całym świecie - deklarowali organizatorzy 9. Europejskiego Kongresu MŚP w Katowicach.
  • Małe i średnie przedsiębiorstwa stanowią wszystko, co w europejskiej gospodarce dobre - tworzą miejsca pracy, są innowacyjne, kreatywne, szybko reagują na zmiany, szkolą zawodowo naszą młodzież - powiedział Jerzy Buzek, przypominając, że małe i średnie firmy dają ok. 99 proc. miejsc pracy.
  • W naszym regionie musimy przygotować się na dobry program, bo tylko dobre programy będą wygrywać - apelował Buzek. Wskazał na kluczową rolę w tym zakresie gospodarzy województwa - zarządu i sejmiku woj. śląskiego, apelując o wielkie działania społeczne i współpracę w przygotowaniu dobrych dla regionu rozwiązań wszystkich regionalnych środowisk.

W konferencji prasowej poprzedzającej otwarcie tegorocznego 9. Europejskiego Kongresu MŚP w Katowicach uczestniczyli m.in. przedstawiciele regionalnych władz i reprezentanci regionu w Unii Europejskiej. Prezes organizującej wydarzenie Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach Tomasz Zjawiony mówił, że w tym roku na kongresie wzrosła jakość przygotowanych paneli, ale też liczba zarejestrowanych uczestników, w tym z zagranicy.

Zjawiony podkreślił, że RIG rozwija działalność w regionie, odbudowując struktury np. w poszczególnych miastach, ale też szuka możliwości wsparcia dla regionalnych przedsiębiorców poza krajem. "W tym roku otworzyliśmy osiem delegatur zagranicznych; mamy delegatury w Izraelu, w Chinach - w Szanghaju, na Węgrzech, na Ukrainie, w Ruandzie czy Stanach Zjednoczonych" - wymieniał prezes Izby.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"To miejsca, w których my, jako Izba, jesteśmy teraz w stanie wspierać przedsiębiorców, a po drugie m.in. goście z tych krajów do nas przyjeżdżają, bo pokazujemy, że tutaj, na Śląsku, w Katowicach jest izba gospodarcza regionalna już tylko z nazwy, bo działamy już globalnie, która zajmuje się problemami nie tylko naszych przedsiębiorców, ale problemami małej i średniej przedsiębiorczości w skali globalnej" - zaakcentował Zjawiony.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: "Sektor małych i średnich przedsiębiorstw musi działać globalnie"

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA