Sebastian Kotow: Nie każdy stworzony jest do tego, by sukces osiągnąć

– Droga do sukcesu prowadzi pod górę, nie ma windy i trzeba pokonywać ją krok po kroku – mówił Sebastian Kotow, konsultant, doradca strategiczny, mówca biznesowy i wykładowca podczas Keynote Speech w trakcie European Start-Up Days w Katowicach, które odbywały się pod patronatem PulsHR.pl
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Sebastian Kotow: Nie każdy stworzony jest do tego, by sukces osiągnąć

PODZIEL SIĘ


Autor: Dorota Kubieniec

24 maj 2016 20:12


Zdaniem Sebastiana Kotowa ludzie i ich sukcesy są determinowane tym, co sami o sobie myślą. Jakie zatem schematy myślenia są pomocne, gdy przychodzą chwile wątpliwości? Kotow nazwał je sztuką wygrywania.

– Nie przez przypadek ludzie osiągają sukcesy. Nie chodzi tu o przeczytanie książki, za tym stoi mechanika, którą można wdrożyć w swój świat. Mały mamy wpływ na to, jakie będą czynniki zewnętrzne, co się będzie działo na rynku i w środowisku, ale możemy prowadzić działania na nas i na tym, jak my podejdziemy do wszystkich problemów – stwierdził podczas Keynote Speech mówca biznesowy.

Co powoduje, że ludzie wygrywają? Sebastian Kotow wymienił kilka czynników, wśród których znalazły się m.in. robienie tego, co się lubi, ambicja, obsesja, chęć bycia na szczycie oraz wiedza na temat tego, jak to wykonać.

Sebastian Kotow podczas European Start-Up Days w Katowicach. (fot. PTWP) Sebastian Kotow podczas European Start-Up Days w Katowicach. (fot. PTWP)

– Biznes niesie za sobą wiele pułapek i nie każdy stworzony jest do tego, by sukces osiągnąć. Niektórzy ludzie nie zdają sobie sprawy, jak pewne rzeczy należy wykonać i jakie przeszkody pokonać – opowiadał wykładowca.

– Jeżeli jesteśmy w stanie wizualizować sobie w głowie to, co chcemy osiągnąć, ma to szanse, by stać się realne. Wszystko, co powstało w świecie fizycznym rozpoczęło się od głowy. Trzeba też stawiać czoła swoim słabościom. Niepowodzenia, których nie przewidzieliśmy w swoich planach będą pojawiać się na naszej drodze cały czas – zdradzał Kotow.

Kluczem do sukcesu jest pokonanie swoich niepowodzeń. Odepchnięcie głosu w swojej głowie, który mówi „nie rób, nie działaj”. To daje siłę, by powstać i rozwiązać każdy problem, ponieważ wygrywanie jest zawsze wynikiem walki – ze sobą bądź światem zewnętrznym.

Słuchacze wystąpienia Kotowa podczas European Start-Up Days mogli wygodnie Słuchacze wystąpienia Kotowa podczas European Start-Up Days mogli wygodnie

– Wyobraźcie sobie jeszcze sytuację, o której opowiadał Jakub B. Bączek. Trenuje kadrę narodową siatkarzy. Sportowcy muszą w 100 proc. być skoncentrowani na każdym zagraniu, kolejnym punkcie i akcji. Nie mogą sobie zaprzątać głowy myślami o tym, czy wyłączyli żelazko albo wyprowadzili psa. Im więcej mamy wątków niezamkniętych w swoim życiu, tym trudniej skoncentrować się na najważniejszym – puentował mówca i biznesmen.

*European Start-Up Days miały miejsce w Katowicach 19-20 maja. Wydarzenie odbyło się w ramach VIII Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.