PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

SDP apeluje o udzielenie wsparcia dziennikarzom oraz o spokój i rozwagę

  • Autor: PAP/JS
  • 20 lip 2017 18:39

Zarząd Główny Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich zaapelował do wszystkich stron konfliktu politycznego dot. reformy sądownictwa w Polsce o udzielenie wsparcia i zapewnienie bezpieczeństwa dziennikarzom. Wzywa również do zachowania spokoju i rozwagi.

SDP apeluje o udzielenie wsparcia dziennikarzom oraz o spokój i rozwagę
Adobe Stock
REKLAMA

Zarząd Główny Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich odniósł się do sprawy relacjonowania przez dziennikarzy bieżących wydarzeń politycznych. Jak poinformował, z uwagą śledzi przebieg konfliktu politycznego dotyczącego reformy sądownictwa w Polsce.

Zaapelował do wszystkich stron konfliktu "o udzielenie wsparcia i zapewnienie bezpieczeństwa pracy wszystkim dziennikarzom relacjonującym przyczyny, przebieg i potencjalne skutki tego konfliktu".

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Przypomniał, że bez względu na ocenę pracy poszczególnych redakcji, "każda z nich jest pełnoprawnym elementem systemu prasowego demokratycznego państwa, jakim jest Polska i każda z nich ma prawo do własnej interpretacji wszystkich zdarzeń oraz do rozpowszechniania tych ocen w przestrzeni publicznej"

"Szanując tę fundamentalną w społeczeństwie rolę wolnej prasy politycy są zobowiązani do udostępniania dziennikarzom informacji i pomocy im w wykonywaniu dziennikarskich obowiązków" - zaznaczył Zarząd Główny SDP.

Jednocześnie SDP zwraca się z prośbą do dziennikarzy relacjonujących bieżącą sytuację polityczną o zachowanie spokoju, rozwagi i powściąganie emocji przy tworzeniu informacji prasowych, radiowych, telewizyjnych i internetowych, by - jak stwierdza - "jak najrzetelniej przekazać Polakom istotę oraz tło aktualnych wydarzeń".

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: SDP apeluje o udzielenie wsparcia dziennikarzom oraz o spokój i rozwagę

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA