×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Sanepid zmienia organizację pracy na "system pracy strumieniowej"

  • Autor: PAP/RAF
  • 14 lis 2020 12:38

Stacje sanepidu w całej Polsce mają przejść na "system pracy strumieniowej" i błyskawicznie nadrobić wszelkie zaległości. Bez dodatkowych pieniędzy i ludzi.

Sanepid zmienia organizację pracy na "system pracy strumieniowej"
W wyniku podjętych działań telefoniczna obsługa klientów ma odbywać się w godzinach 7-21. (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Jak czytamy w "Gazecie Wyborczej", przejście na "strumieniowy system pracy" wymyślił Krzysztof Saszka - nowy zastępca głównego inspektora sanitarnego. Nowy system pracy w sanepidzie został ogłoszony w czwartek (10 listopada) i wszedł w życie, przynajmniej w teorii, jeszcze tego samego dnia.

- Z maila, jaki Saszka wysłał sanepidom, dowiadujemy się, że "działania strumieniowe" mają polegać na podziale pracy między zespoły, które będą odtąd pracować na zmiany przez siedem dni w tygodniu i w trybie zadaniowym. - Jak informuje gazeta powołując się na treść maila wiceszefa GIS "po wykonaniu zadania grupa zostanie przesunięta do innych zadań. 

Czytaj też: W Małopolsce ponad 400 osób zainteresowanych pracą w szpitalach tymczasowych

Ponadto - według dziennika - nowy system pracy ma wiąże się z konkretnymi udogodnieniami. - I tak pracownicy sanepidu będą mieli możliwość wprowadzania zmian w elektronicznym formularzu "kwarantanna", na przykład wtedy, kiedy system błędnie wyznaczy ją dopiero na grudzień. Współmieszkańcy osoby zakażonej po umieszczeniu wyniku jej w centralnej bazie z automatu będą objęci kwarantanną i dostaną o tym informację za pośrednictwem aplikacji - czytamy.

Nowością - jak podaje "GW" - ma być też "wirtualna stacja". - Interwencje zgłaszane przez ludzi na infolinię covidową będą mogły być załatwiane przez tzw. wirtualną stację, czyli pracowników innej stacji niż ta, z której terenu ktoś akurat dzwonił (ale z tego samego województwa) - wyjaśnia "Wyborcza".

W wyniku podjętych działań - pisze "GW" - telefoniczna obsługa klientów ma odbywać się w godzinach 7-21. - Priorytetem staje się realizacja zadań bieżących. Wszystkie zgłoszenia zarejestrowane w ciągu dnia, docelowo mają być obsłużone maksymalnie do 3 godzin od wprowadzenia do systemu - twierdzi gazeta, cytując maila Krzysztofa Saszki. Z kolei zgłoszenia zarejestrowane na infolinii w nocy mają być obsłużone w pierwszej kolejności w następnym dniu. - Żadne zgłoszenie nie może być obsłużone w terminie późniejszym niż 24 godziny od zgłoszenia - zaznacza wiceszef GIS.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Sanepid zmienia organizację pracy na "system pracy strumieniowej"

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA