PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Samorządowcy pomagają firmom przenosić się do internetu

  • Autor: PAP/PSZ
  • 23 gru 2020 12:14

Pod hasłem Śląskiej Akademii Handlu Internetowego urząd marszałkowski woj. śląskiego i Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach chcą w 2021 r. przeprowadzić cztery edycje projektu szkoleń i wsparcia dla firm, które planują poszerzyć ofertę usług o sprzedaż i promocję w internecie.

Samorządowcy pomagają firmom przenosić się do internetu
Program przeszedł już etap pilotażowy (fot. Pixabay)
REKLAMA
  • Śląska Akademia Handlu Internetowego to jeden z powstałych w katowickiej RIG projektów, mających pomagać przedsiębiorcom w koniecznej transformacji gospodarczej będącej skutkiem pandemii.
  • W pilotażowej edycji projektu wzięło udział 30 przedsiębiorców.
  • Zajęcia odbywały się w formie ośmiu sesji warsztatowych online.

Celem projektu jest wsparcie mikroprzedsiębiorstw oraz małych i średnich firm w ich przechodzeniu z tradycyjnego handlu do sprzedaży i promocji online.

W zakończonej właśnie pilotażowej edycji projektu wzięło udział 30 przedsiębiorców. Jak poinformował w środę rzecznik urzędu marszałkowskiego woj. śląskiego Sławomir Gruszka, po ogłoszeniu 19 listopada br. naboru do pilotażu, żeby zebrać zgłoszenia wyczerpujące ten limit, wystarczyło pięć dni.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zajęcia odbywały się od 30 listopada do 18 grudnia br. w formie ośmiu sesji warsztatowych online. Wśród zagadnień były kwestie związane z podstawami e-biznesu, podstawami prawa w ehandlu, optymalizacja i pozycjonowanie stron, reklamy w Google Ads i YouTube, Facebooku i Instagramie, kampanie remarketingowe, profile firmowe w mediach społecznościowych oraz inne tematy związane z marketingiem i handlem internetowym.

"W związku z ogromnym zainteresowaniem przedsiębiorców projektem Śląskiej Akademii Handlu Internetowego zapowiedziano realizację czterech edycji projektu w nadchodzącym 2021 r." - przekazał Gruszka. Szef przedsięwzięcia, wiceprezes koordynującej go Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach (RIG) Robert Duda dodał, że najbliższa edycja zostanie uruchomiona 15 lutego 2021 r.

Adresaci przedsięwzięcia to przedsiębiorcy z woj. śląskiego zainteresowani zmianą profilu działalności w kierunku e-handlu lub poszerzeniem kanałów sprzedaży, dystrybucji i promocji o internet. Realizatorami projektu są Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach (RIG), urząd marszałkowski i Śląska Organizacja Szkoleniowa.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Samorządowcy pomagają firmom przenosić się do internetu

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA