PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Samochody elektryczne. Daimler porozumiał się ze związkami w Niemczech

  • Autor: GP
  • 17 mar 2017 13:33

W połowie marca Daimler doszedł do porozumienia z pracownikami i związkami w Niemczech. W myśl zawartej umowy, firma samochodowa postara się zachować miejsca pracy, które mogły zostać utracone przy implementacji linii produkcyjnych samochodów elektrycznych.

Samochody elektryczne. Daimler porozumiał się ze związkami w Niemczech
Daimler obecnie to Daimler AG, spółka samochodowa niemiecka notowana na giełdzie we Frankfurcie. (fot. pixababy.com)
REKLAMA

Jak przekazała agencja Reuters, udało się zawrzeć porozumienie między związkami zawodowymi pracowników fabryk samochodów w Niemczech i firmą Daimler (spółka zależna Mercedes-Benz). Negocjacje dotyczyły warunków, na mocy których rozpocznie się produkcja nowych samochodów elektrycznych w fabryce pod Stuttgartem. Reuters przekazał, że do porozumienia doszło na początku tygodnia (14 marca).

Niemieckie firmy motoryzacyjne są żywo zainteresowane rozwojem elektromobilności i inwestują w linie montażowe takich pojazdów. Jednak konstruowanie samochodów elektrycznych nie wymaga tak dużej załogi, jak miało to miejsce przy pojazdach spalinowych.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Wprowadzenie linii montażowej w omawianej fabryce w Untertuerkheim wiązałoby się z zamknięciem innych. Fabryka zatrudnia 19 tysięcy pracujących i mogłaby zostać dotknięta zmianą w produkcji samochodów - pisał Reuters.

W wyniku zgody, którą podpisano w początku tygodnia, Mercedes będzie rozwijał technologiczne centrum w Untertuerkheim. Ma to być centrum projektowania nowych samochodów elektrycznych. Daimler zobowiązał się, że pracownicy nie tyle nie stracą pracy, co będą zatrudniani w nowych przedsięwzięciach motoryzacyjnych firmy, najprawdopodobniej w tym samym miejscu.

Daimler

Daimler to firma z długą tradycją. Powstałą jeszcze w XIX wieku (1980), jako Daimler-Motoren-Gesellschaft, po czym w różnych okresach XX wieku była znana pod różnymi nazwami. Jeden człon jednak się nie zmieniał - Daimler-Benz, DaimlerChrysler AG.

Obecnie firma (pod nazwą Daimler AG) produkuje od 2007 roku samochody osobowe i pojazdy specjalnego przeznaczenia. Przedsiębiorstwo jest notowane na giełdzie we Frankfurcie, a siedziba spółki mieści się, we wspomnianym, Stuttgarcie (Badenia-Wirtembergia, Niemcy).

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Samochody elektryczne. Daimler porozumiał się ze związkami w Niemczech

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA