×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Rzeszów: PKP PLK szkoliło instruktorów nauki jazdy

  • Autor: PAP/JS
  • 13 gru 2017 16:27

W Rzeszowie instruktorzy nauki jazdy uczestniczyli w seminarium nt. zwiększenia bezpieczeństwa kierowców na przejazdach kolejowo-drogowych. Spotkanie zorganizowane było przez PKP Polskie Linie Kolejowe.

Rzeszów: PKP PLK szkoliło instruktorów nauki jazdy
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Jak poinformował dyrektor biura bezpieczeństwa PKP PLK Włodzimierz Kiełczyński, instruktorzy otrzymali pełną wiedzę z zakresu bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych.

"Otrzymali również materiały, które ułatwią edukację kursantów. Te spotkania są dla nas okazją do przekazania, ale i do zdobycia wiedzy, co jeszcze możemy zrobić, by kierowcy byli bezpieczni na przejazdach kolejowo-drogowych" - dodał.

Spotkanie w stolicy Podkarpacia to kolejne już organizowane przez PKP PLK szkolenie dla instruktorów nauki jazdy. Do tej pory odbyły się szkolenia dla instruktorów z województw: podlaskiego, dolnośląskiego, zachodniopomorskiego, lubuskiego, śląskiego i małopolskiego.

W szkoleniach tych uczestniczyło kilkuset nauczycieli, którzy uzyskali informacje, co można zrobić dla bezpiecznych zachowań kierowców na przejazdach. Według statystyk 98 proc. wypadków na skrzyżowaniach torów i drogi powodują nieostrożni kierowcy.

Jak podkreślają instruktorzy, którzy już brali udział w warsztatach, największe wrażenie na kursantach robią filmy z wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych. Dzięki spotkaniom z kolejarzami materiały wideo ze zdarzeń na przejazdach, infografiki z zasadami bezpieczeństwa i dodatkowe pomoce dydaktyczne zostały przekazane do ok. 700 ośrodków szkolenia kierowców. Jak szacują kolejarze, od zeszłego roku mogło z nich skorzystać około 50 tysięcy młodych kierowców.

Aby zwiększyć bezpieczeństwo kierowców i pieszych na przejazdach kolejowo-drogowych, w ramach kampanii społecznej "Bezpieczny przejazd-Szlaban na ryzyko!" kolejarze prowadzą szereg działań, w tym m.in. akcje informacyjne na przejazdach, rozdawanie ulotek, spotkania z dziećmi i młodzieżą czy organizacja seminariów dla instruktorów nauki jazdy.

Najczęstszą przyczyną wypadków na przejazdach jest lekceważenie znaku Stop. Częstymi błędami są również objeżdżanie półrogatek oraz wjazd pod zamykające się szlabany.

W tym roku do końca listopada na przejazdach kolejowo-drogowych w Polsce doszło do 189 wypadków, w których zginęło 39 osób, a 26 zostało rannych. W województwie podkarpackim w br. na przejazdach kolejowo-drogowych doszło do 9 wypadków, w których dwie osoby zginęły a jedna została ranna.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Rzeszów: PKP PLK szkoliło instruktorów nauki jazdy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA