×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju, o rzemiośle i wsparciu sektora MŚP

W tym roku powstanie Polski Inkubator Rzemiosła. Istotne będzie też dodatkowe dofinansowanie dla sektora rzemieślniczego, który jest włączony w sektor MŚP. Dzięki temu będzie realizowane dofinansowanie młodocianych pracowników w ramach stypendiów. Będziemy również dofinansowywać zakup nowego sprzętu, a także doradztwo podatkowe oraz prawnicze - zaznacza Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju.

Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju, o rzemiośle i wsparciu sektora MŚP
Olga Semeniuk (Fot. Ministerstwo Rozwoju)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Olga Semeniuk wskazuje, że istotne jest, aby sektorowi MŚP zapewnić możliwie szeroki wachlarz warunków preferencyjnych.
  • Przykładem jest tu Mały ZUS Plus, z którego korzystać mogą przedsiębiorcy, których roczny przychód w roku ubiegłym nie przekroczył 120 tys. zł.
  • Jak zaznacza wiceminister, dla resortu rozwoju ważny jest sektor rzemiosła, w którym drzemie olbrzymi potencjał.

Ministerstwo Rozwoju w ostatnim czasie wskazuje na duży potencjał sektora rzemieślniczego. Czy to szczególnie ważny obszar?

- Z całą pewnością patrząc na gospodarkę oraz na kondycję mikro-, małych i średnich firm, warto też pamiętać o funkcjonowaniu izb rzemieślniczych i cechów. Tam również znajdziemy olbrzymi potencjał.

To przeszło 300 tysięcy przedstawicieli firm rzemieślniczych, firm rodzinnych. Często są to firmy mające problemy z sukcesją, z przekazywaniem kolejnym pokoleniom swojego dorobku.

Rzemiosło jest dla nas bardzo ważnym obszarem. Powołuję u siebie w departamencie Wydział Rzemiosła i Kwalifikacji Zawodowej. Tak, aby ze szkół wielobranżowych korzystało coraz to więcej pracowników młodocianych. Ale również, żeby przedsiębiorcom wprowadzić różnego rodzaju ulgi.

Ma też powstać inkubator rzemiosła?

- Tak, w tym roku powstanie Polski Inkubator Rzemiosła. Istotne będzie też dodatkowe dofinansowanie dla sektora rzemieślniczego, który jest włączony w sektor MŚP. Dzięki temu będzie realizowane dofinansowanie młodocianych pracowników w ramach stypendiów.

Będziemy również dofinansowywać zakup nowego sprzętu, a także doradztwo podatkowe oraz prawnicze. Wydział Rzemiosła i Kwalifikacji Zawodowej będzie współpracował z rzemieślnikami w regionach. Zależy nam na tym, aby odbudować prestiż rzemiosła polskiego, zachowując przy tym jego tożsamość, tradycję i kulturę.

Mówiąc o przyszłości rzemiosła, istotna jest kwestia kształcenia dotycząca między innymi młodocianych pracowników, ważne są również kwestie związane z doradztwem zawodowym.
Polskie PKB jest w dużej mierze zasilane właśnie przez sektor małych i średnich przedsiębiorstw. I ważne jest to, żeby możliwie szeroki wachlarz warunków preferencyjnych temu sektorowi zapewnić.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju, o rzemiośle i wsparciu sektora MŚP

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Krystyna 2020-03-05 13:39:59

    Lepiej zajmijecie się składkami zusu w porównaniu do krusu ZUS 1420 za miesiąc A KRUS 500 na kwartał Jaka różnica plus dodatki dla rolników Dzisiejszymi zmianami zlikwiduje cię małe firmy Zbyt duże obciążenie finansowe To że składki są niższe to oznacza dziadowanie w przyszłości To jest coś w rodzaju smieciowek

  • Agnieszka 2020-03-03 12:46:37

    Cześć panowie)) Nazywam się Agnieszka, mam 23 lata. Chcę znaleźć mężczyznę do intymnych spotkań i komunikacji. Z przyjemnością odpowiem wszystkim, napisz do mnie na stronie randkowej, oto moja strona - loveto.one/agnieszka96

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA