PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Rzecznik "S": Stanowisko rządu ws. zakazu handlu w niedziele zaproszeniem do rozmów

  • Autor: PAP/JS
  • 21 mar 2017 21:25

Stanowisko rządu ws. zakazu handlu w niedziele to zaproszenie do rozmów - uważa rzecznik NSZZ Solidarność Marek Lewandowski.

Rzecznik "S": Stanowisko rządu ws. zakazu handlu w niedziele zaproszeniem do rozmów
Rząd we wtorek zarekomendował - choć z "licznymi uwagami" - dalsze prace nad obywatelskim projektem dot. zakazu handlu w niedziele. (fot.wnp.pl)
REKLAMA

• NSZZ Solidarność  uważa, że rząd podjął bardzo dobrą decyzję.

• Rzecznik "S" przyznał, że projekt "ma parę wad, które należy poprawić". 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Zdaniem wiceprezesa Kongregacji Przemysłowo-Handlowej Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Wiesława Michałowskiego "karanie bezwzględnym więzieniem za naruszenie zasad handlu w niedziele jest cokolwiek przesadzone".

Rząd we wtorek zarekomendował - choć z "licznymi uwagami" - dalsze prace nad obywatelskim projektem dot. zakazu handlu w niedziele. Nie określił, w ile niedziel nie będzie można handlować, ani które placówki zostałyby objęte zakazem handlu w niedziele. Nie zgodził się natomiast na karanie więzieniem za złamanie zakazu handlu.

Rzecznik prasowy NSZZ Solidarność Marek Lewandowski powiedział, że jego organizacja uważa, że "decyzja rządu pozostawia duże pole do rozmów". "Rząd rzeczywiście nie określa daleko, co by chciał zmienić w tej ustawie (...). Tak naprawdę ta decyzja rządu jest bardzo otwarta" - ocenił.

"Z naszego punktu widzenia to jest bardzo dobra decyzja i kolejny duży krok w kierunku celu, jaki mamy, a więc ograniczenia handlu w niedziele" - wskazał Lewandowski. "To, co dzisiaj rząd ogłosił, to zaproszenie do rozmów" - powiedział.

Przyznał jednocześnie, że projekt "ma parę wad, które należy poprawić". "Ale taka jest technika pisania wniosków obywatelskich. My nie mamy takiego dostępu do służb legislacyjnych, jaki mają parlamentarzyści, jaki ma rząd" - powiedział rzecznik "S".

Lewandowski podkreślił, że związek jest otwarty na dyskusję i "otwarty na kompromis". "Dlatego zdecydowaliśmy się na formułę wniosku obywatelskiego, a nie np. złożenia go przez grupę posłów, co nie stanowiłoby dla nas jakiegoś szczególnego problemu, żeby ta propozycja była powszechnie dyskutowana" - tłumaczył rzecznik.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Rzecznik "S": Stanowisko rządu ws. zakazu handlu w niedziele zaproszeniem do rozmów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA