×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Rzecznik MŚP o aferze w swoim biurze. "Przekleństwa i kłótnie to nie mobbing"

  • KDS
  • 31 sty 2023 16:00

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz odniósł się do zarzutów, jakie na łamach "Dziennika Gazety Prawnej" postawili pracownicy jego zastępcy Markowi Wochowi. Zdaniem Abramowicza przekleństwa kierowane do współpracowników czy kłótnie z nimi to nie mobbing.

Rzecznik MŚP o aferze w swoim biurze. "Przekleństwa i kłótnie to nie mobbing"
Zdaniem Rzecznika MŚP kłótnie z pracownikami czy przekleństwa kierowane w ich kierunku nie są mobbingiem. (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

W rozmowie z Business Insiderem Rzecznik MŚP odniósł się do zarzutów, jakie padły pod adresem Marka Wocha, jego zastępy. "Dziennik Gazeta Prawna" poinformował, że Woch miał ubliżać swoim pracownikom, kpić z nich, w rozmowach z nimi używać wulgaryzmów i podnosić głos. Pojawił się też problem nieodpłatnych nadgodzin. 

Zdaniem pracowników, którzy poinformowali o problemie był to już w ich kierunku mobbing. Innego zdania jest jednak szef Wocha, Adam Abramowicz.

Jak stwierdził w rozmowie z BI, osobiście był świadkiem sprzeczek, w trakcie których jego zastępca podnosił głos, czasem przeklinał, gdy praca nie była należycie wykonana, ale - zapewnia - że Woch zna też takie słowo, jak przepraszam.

Dlatego też Abramowicz nie zdecydował się powołać wewnętrznej komisji, która mogłaby zbadać sprawę. - Komisja w sprawie wulgaryzmów albo jakiejś kłótni? Gdyby były poważne zarzuty, to uruchomilibyśmy procedurę - ucina w rozmowie z BI.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Rzecznik MŚP o aferze w swoim biurze. "Przekleństwa i kłótnie to nie mobbing"

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Do czasu 2023-01-31 21:26:49

    Patologia osiągnęła taki poziom, że jeden drugiego usprawiedliwia. Skoro takie zwracanie się do drugiego człowieka nie uważa za problem to znaczy, że każdy obywatel ma prawo odwiedzić ich siedzibę i ich zwyzywać od najgorszych, ciekawe czy wtedy tez będą uważać, że "nie widzą problemu". Orzecznictwo sądów w takich przypadkach to też temat rzeka. A przepisy są niejednoznaczne - czytaj niedbale napisane. Co będzie jak kiedyś wybuchnie afera w Polsce jak na zachodzie u pewnego operatora komunikacyjnego?

  • JK 2023-01-31 17:07:44

    czy kłótnie i przekleństwa to mobbing? Nie. Czy taki sposób komunikacji przełożony-podwładny lub na linii poziomej trwający dłuższy czas jest mobbingiem ? Tak. Jeśli skutki wypełniają znamiona mobbingu. Kto o tym decyduje... Komisja Antymobbingowa, a nie jakiś prezesik...

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA