PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Toolex 2022

Toolex 2022

Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE
  • Nowy Przemysł
  • Tech & Job
  • Oil Expo
TERAZ TRANSMITUJEMY

Edukacja. Kompetencje przyszłości

Rząd w Londynie przygląda się migracji z UE

  • Autor: PAP/GP
  • 27 lip 2017 12:19

Brytyjski rząd zlecił w czwartek (27 lipca) przygotowanie niezależnego raportu analizującego wpływu migracji z Unii Europejskiej (UE) na gospodarkę i społeczeństwo Wielkiej Brytanii. Wnioski mają pomóc wypracować nowy system migracyjny po wyjściu ze wspólnoty.

Rząd w Londynie przygląda się migracji z UE
Adobe Stock
REKLAMA

• Za prace badawcze zagadnienia będzie odpowiedzialny Migration Advisory Committee (MAC).

• Krytycy zwracają jednak uwagę, że decyzja o przygotowaniu szczegółowej analizy migracji z Unii Europejskiej jest spóźniona.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

 

Dokument zostanie przygotowany przez Migration Advisory Committee (MAC), niezależną komisję doradczą ds. migracji, na zlecenie minister spraw wewnętrznych Amber Rudd, i zajmie się m.in. kosztami i zyskami dla brytyjskiej gospodarki wynikającymi z migracji z Unii Europejskiej.

Eksperci mają również stworzyć szczegółowy profil 3,3 mln migrantów z UE, w tym miliona Polaków, biorąc pod uwagę m.in. rozmieszczenie geograficzne, poziom wykształcenia i doświadczenia zawodowego, a także formę zatrudnienia. Będą konsultacje m.in. z przedstawicielami największych firm, sektorów gospodarki, związków zawodowych i organizacji reprezentujących migrantów.

Krytycy zwracają jednak uwagę, że decyzja o przygotowaniu szczegółowej analizy migracji z Unii Europejskiej jest spóźniona, bo wnioski z badania zostaną zaprezentowane dopiero we wrześniu 2018 roku, zaledwie na siedem miesięcy przed planowanym wyjściem Wielkiej Brytanii z UE.

Okiem brytyjskiej prasy

Dziennik "The Times" zwrócił uwagę, że brytyjski rząd zapowiedział opublikowanie na jesieni bieżącego roku proponowanego zarysu przyszłej polityki migracyjnej, ale w miarę postępu prac badaczy z MAC będzie on ulegał zmianie.

- To oznacza, że jeszcze przez miesiące nie będzie jasności dotyczącej przyszłych przepisów - napisała gazeta.

W liście do MAC minister Rudd zaznaczyła, że przewiduje "okres implementacji" po wyjściu W. Brytanii z UE, dzięki któremu pracodawcy i obywatele Unii mieszkający w W. Brytanii nie będą musieli się mierzyć z nagłą zmianą dotychczasowych zasad.

Tłumacząc zakres badania, Rudd dodała, że "opuszczenie Unii Europejskiej daje nam możliwość odzyskania kontroli nad imigracją", ale zapewniła, że jest intencją rządu, aby w przyszłości "nadal przyciągać tych, którzy są korzystni dla nas gospodarczo, społecznie i kulturalnie".

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Rząd w Londynie przygląda się migracji z UE

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA