×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Rząd szykuje pomoc dla zamkniętych branż. Wkrótce szczegóły

  • Autor: PAP/JP
  • 25 mar 2021 17:45

Instrumenty pomocowe dla zamkniętych branż zostaną zaprezentowane w ciągu najbliższych dni, najpewniej będzie to przedłużenie tarczy branżowej i rozszerzenie jej o kolejne kody PKD - powiedziała wiceminister rozwoju Olga Semeniuk. Dodała, że rozważane są też inne instrumenty wsparcia.

Rząd szykuje pomoc dla zamkniętych branż. Wkrótce szczegóły
Wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk (fot. archiwum)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • W czwartek rząd poinformował o wprowadzeniu kolejnych obostrzeń, które mają obowiązywać od soboty 27 marca do 9 kwietnia.
  • Zostaną zamknięte wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 m2. Centra i galerie handlowe - tak jak obecnie - pozostaną zamknięte, z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni.
  • Nie będą mogły działać salony fryzjerskie, urody i kosmetyczne.

"Każde zamknięcie nawet najmniejszej branży jest dla naszej gospodarki szkodliwe, ale nie mieliśmy wyjścia, bo zdrowa gospodarka to zdrowe społeczeństwo" - podkreśliła wiceminister rozwoju, pracy i technologii.

Poinformowała, że od kilku dni resort konsultuje wraz z Polskim Funduszem Rozwoju różne warianty pomocowe dla firm objętych lockdownem. "Najpewniej będą to instrumenty z tarczy branżowej, które w razie utrzymującej się złej sytuacji pandemicznej będą przedłużane, jak również rozszerzane o kolejne kody PKD" - przekazała Semeniuk.

Dodała, że rozważane są też inne instrumenty wsparcia. "Wsłuchujemy się w postulaty przedsiębiorców i będziemy się starali znaleźć nowe narzędzia i instrumenty uzupełniające. Dziś rozmawiam na ten temat z branżą beauty oraz sklepami m.in. meblowymi i budowlanymi" - powiedziała.

Jednocześnie zapewniła, że przedsiębiorcy najbardziej poszkodowani przez lockdown, którzy będą się mieścili w kryteriach tarczy branżowej, będą mogli skorzystać z pomocy.

Jak mówiła, instrumenty pomocowe dla zamkniętych branż zostaną zaprezentowane w ciągu najbliższych dni. "Będą one rzecz jasna funkcjonowały od momentu zamknięcia. Prowadzimy w tej sprawie bardzo intensywne rozmowy z Ministerstwem Finansów i Grupą PFR, by przygotować format wsparcia" - zaznaczyła wiceszefowa MRPiT.

Dodała, że na ten moment nie jest planowane uruchomienie trzeciej tarczy PFR, co wiązałoby się z koniecznością notyfikacji w Komisji Europejskiej. Przypomniała, że nabory do tarczy PFR 2.0. zakończyły się 28 lutego. W dalszym ciągu można jeszcze składać odwołania. Termin upływa 31 marca.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Rząd szykuje pomoc dla zamkniętych branż. Wkrótce szczegóły

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA