PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Rząd dofinansuje zatrudnienie asystentów rodziny

  • Autor: PAP/JS
  • 24 kwi 2017 17:47

Do 4 maja gminy i powiaty z województwa mazowieckiego mogą ubiegać się o pieniądze z rządowego programu na dofinansowanie zatrudnienia asystentów rodziny i koordynatorów pieczy zastępczej.

Rząd dofinansuje zatrudnienie asystentów rodziny
Z danych MRPiPS, z końca grudnia 2016 r. wynika, że gminy zatrudniały 3905 asystentów, a powiaty 1643 koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej (Fot. Pixabay.com)
REKLAMA

Chodzi o środki z programu "Asystent rodziny i koordynator rodzinnej pieczy zastępczej na 2017 r.", który ogłosiło Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Celem rządowego programu jest wspieranie rodzin, które mają trudności z wychowaniem dzieci oraz zmniejszenie liczby nieletnich umieszczanych w pieczy zastępczej.

Program jest skierowany do gmin i powiatów, których obowiązkiem jest realizowanie Ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej oraz Ustawy o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin "Za życiem".

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak poinformował rzeczniczka wojewody mazowieckiego Ewa Filipowicz, dofinansowaniu w ramach programu mogą podlegać jedynie koszty wynagrodzenia asystentów rodziny do kwoty maksymalnej, wynoszącej 2100 zł brutto miesięcznie lub 1500 zł brutto (w przypadku umowy zlecenia) i koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej do kwoty maksymalnie wynoszącej 2000 zł brutto miesięcznie lub 1400 zł brutto (w przypadku umowy zlecenia).

Zwróciła uwagę, że możliwa będzie refundacja kosztów poniesionych od stycznia 2017 r. "Wymagany jest finansowy udział środków samorządów. Musi on stanowić odpowiedni udział procentowy wynagrodzenia brutto. W przypadku zatrudnienia na etat - minimum 33 proc., natomiast w przypadku umowy zlecenia - minimum 50 proc. Dofinansowaniu nie podlegają koszty delegacji, dojazdu oraz wyposażenia miejsca pracy" - napisano w komunikacie.

Wnioski o dofinansowanie należy składać do Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.

Z danych MRPiPS, z końca grudnia 2016 r. wynika, że gminy zatrudniały 3905 asystentów, a powiaty 1643 koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej. W 2016 r. pod opieką koordynatorów znalazło się 27 150 rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka. 

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Rząd dofinansuje zatrudnienie asystentów rodziny

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA