×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Rząd chce zmian w zakazie handlu. Będzie okrągły stół

 • Anna Trojanowska
  AT
 • Opublikowano: 25 sie 2022 14:26

- Chcemy usiąść z przedstawicielami strony społecznej i handlu przy okrągłym stole i porozmawiać o tym, jaka jest idea zamkniętych sklepów w niedziele - powiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Rząd chce zmian w zakazie handlu. Będzie okrągły stół
- Chcielibyśmy usiąść do okrągłego stołu i porozmawiać o tym, jaka jest idea zamkniętych sklepów w niedziele - mówi Minister Maląg (fot. freepik/tonodiaz)
REKLAMA
 • - Powinniśmy dążyć do tego, aby w pełni przestrzegać zakazu handlu w niedziele. Tak, jak całe to przedsięwzięcie związane z planem otwarcia czytelni w Biedronkach - tutaj skutecznie przeciwdziałaliśmy, aby nie doszło do tego - powiedziała Marlena Maląg.
 • Szefowa resortu przekazała, że spotkała się w tej sprawie z przewodniczącym Sekretariatu Krajowego Handlu, Banków i Ubezpieczeń NSZZ "Solidarność" Alfredem Bujarą. - Na roboczo ustaliliśmy, że chcielibyśmy usiąść do okrągłego stołu - wyjaśniła.
 • Zdaniem minister, niedziela jest najważniejszym dniem w tygodniu. - Będziemy pracować nad tym pomysłem, aby go zoperacjonalizować. Planujemy takie spotkanie na początku przyszłego roku. Trzeba to dobrze przygotować i włączyć Głównego Inspektora Pracy - podsumowała.

Minister rodziny poinformowała, że rząd chce rozmawiać ze związkami zawodowymi o idei zakazu handlu w niedziele.

Rozmowy o zakazie handlu przy okrągłym stole

- Powinniśmy dążyć do tego, aby w pełni przestrzegać zakazu handlu w niedziele. Tak, jak całe to przedsięwzięcie związane z planem otwarcia czytelni w Biedronkach - tutaj skutecznie przeciwdziałaliśmy, aby nie doszło do tego i, przy zaangażowaniu oczywiście Inspekcji Pracy, zostały przeprowadzone kontrole - powiedziała minister.

Szefowa resortu przekazała, że spotkała się w tej sprawie z przewodniczącym Sekretariatu Krajowego Handlu, Banków i Ubezpieczeń NSZZ "Solidarność" Alfredem Bujarą.

Czytaj też: Bat na handel w niedziele. Kontrole w sklepach będą wyglądać inaczej

- Na roboczo ustaliliśmy, że chcielibyśmy usiąść do okrągłego stołu. Z jednej strony strona społeczna, z drugiej chcielibyśmy zaprosić przedstawicieli branży i porozmawiać o tym, jaka jest idea zamkniętych sklepów w niedziele. Na zachodzie też sklepy w niedziele są zamknięte - wyjaśniła.

Zdaniem minister, niedziela jest najważniejszym dniem w tygodniu.

- Ten dzień powinno się spędzać z rodziną. To czas dla rodziny, na modlitwę, a nie na spędzanie go w sklepie. O tym chcielibyśmy porozmawiać przy okrągłym stole  - wyjaśniła.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Rząd chce zmian w zakazie handlu. Będzie okrągły stół
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • George 2022-08-26 11:06:05

  W Danii część sklepów spożywczych jest otwarta w niedzielę np. Lidl. Co pani minister chce zoperacjonalizować bardzo chciałbym się dowiedzieć.

 • JK 2022-08-26 09:15:54

  "na zachodzie też sklepy są zamknięte" *. Z wyjątkiem dworców, z wyjątkiem niektórych miast/ośrodków turystycznych, albo po godzinie 13:00, albo wcale nie są zamknięte. I bynajmniej nie dlatego, że ludzie idą się modlić...

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA