×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Ryszard Petru: Uber jest legalny i jest fair

  • Autor: GP/PAP
  • 6 cze 2017 10:20

Nowoczesna od tygodnia promuje w Sejmie swój projekt o regulacji przewozu osób. Lider formacji Ryszard Petru zaznacza, że taksówkarze jako grupa zawodowa mają wysokie obciążenia swojej działalności.

Ryszard Petru: Uber jest legalny i jest fair
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Choć lider Nowoczesnej jest wolnorynkowcem w jego wtorkowej wypowiedzi wybrzmiała troska o osoby kierujące taksówkami.

• W temacie Ubera Petru sugeruje, by firma znalazła także inne źródła dochodu ze swojej działalności, nie tylko pośredniczyła w transporcie.

• W tym czasie Ministerstwo Infrastruktury przygotowuje się do zbadania regulacji prawnych, które popychają taksówkarzy do protestów.

• W poniedziałek (5 czerwca) posłowie Nowoczesnej przypomnieli, że w Sejmie jest ich projekt nowych przepisów o transporcie osób.

 

Wraz z poniedziałkowym (5 czerwca) protestem taksówkarzy pojawił się w polskiej polityce temat pracy w tym zawodzie. Osoby blokujące w poniedziałek Warszawę czują się zagrożone ze strony nowych rozwiązań logistyki transportu, np. aplikacji Uber. Ich niepokój wyrazili blokując stolicę i kilka innych miast kraju.

Starając się wyjść na przeciwko problemowi Nowoczesna zdecydowała się zaproponować nowe regulacje rynku transportu osób. Ryszard Petru mówił sprawie we wtorek (6 czerwca) na antenie Polskiego Radia.

- Jestem za konkurencją na rynku i jestem zwolennikiem nowych rozwiązań, w tym Ubera - powiedział lider formacji politycznej. Po czym zaznaczył, że Uber w Polsce jako aplikacja jest legalny, co nie pozwala się wtrącać organom państwa w jego działanie. - Uber jest legalny i jest fair - stwierdził polityk.

Ministerstwo zapowiada kontrolę

Odmiennego zdania jest minister Andrzej Adamczyk, który zlecił po proteście taksówkarzy analizę działalności innowacyjnej firmy na polskim rynku. - Nierówność konkurencji nie jest domeną w wolnym obiegu gospodarczym - mówił polityk rządu w rozmowie z Polską Agencją Prasową. - Jeżeli mówimy o wolności w gospodarce, to mówimy również o równych zasadach wszystkich podmiotów, które realizują konkretne przedsięwzięcie, w tym wypadku przewóz osób samochodami osobowymi.

Ministerstwo Infrastruktury ma z polecenia ministra przyjrzeć się przepisom prawnym regulującym działanie przewozu osób.

Nowoczesna ma własne propozycje

W przytoczonym wywiadzie radiowym Ryszard Petru także dotknął tego tematu, akcentując, że wszelkie zmiany będą w taki lub inny sposób korzystne dla klientów:

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ryszard Petru: Uber jest legalny i jest fair

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA