PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Salesforce i Deloitte: 69 proc. pracowników uważa, że pandemia trwale zmieniła rynek pracy

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 1 cze 2020 12:00

Koronawirus uzmysłowił sporej części pracowników, że ich dotychczasowa praca nie jest tym, co chcą robić w życiu. Praca zdalna zmienia postawy i poglądy pracodawców i pracowników. Nie słabną lęki i obawy. O zmianie zawodu na bardziej stabilny myśli aż 43 proc. osób.

Salesforce i Deloitte: 69 proc. pracowników uważa, że pandemia trwale zmieniła rynek pracy
67 proc. pracowników chciałoby mieć możliwość wykonywania pracy zdalnej także po zakończeniu kryzysu. Fot. Pixabay
REKLAMA
  • Salesforce Research Consumer i Deloitte opublikowały wyniki międzynarodowego badania przeprowadzonego w czasie pandemii - "Świat zmieniony po COVID-19, Scenariusze dla elastycznych przywódców na następne 3-5 lat”.
  • Widać w nich ogromny wpływ koronawirusa na rynek pracy. Wielu przedsiębiorców zainwestowało w narzędzia i nowe modele działania.
  • Sami pracownicy dobrze oceniają swoje kompetencje w pracy zdalnej. 48 proc. boi się zwolnień i automatyzacji; wielu myśli o zmianie posady. W cenie jest stabilność i bezpieczeństwo.

Według Międzynarodowego Funduszu Walutowego w 2020 roku światowa gospodarka może odnotować spadek o 3 proc. Jak głęboki faktycznie, zależy od tego, kiedy wygaśnie pandemia i jak szybko gospodarki w poszczególnych krajach będą wychodzić z kryzysu. Wyraźnie widać już teraz, że wpływ koronawirusa na rynek pracy jest ogromny.

Teraz zdalnie

Wyniki badania pokazują, że aż 69 proc. pracowników uważa, że pandemia na trwałe zmieniła charakter pracy. Od czasu jej ogłoszenia 62 proc. pracowników pracuje zdalnie, w tym 51 proc. z domu. Zdecydowana większość z nich pozytywnie ocenia swoją produktywność – 86 proc. pracowników jako dobrą, w tym 37 proc. jako bardzo dobrą.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

67 proc. ankietowanych przez Salesforce pracowników chciałoby mieć możliwość wykonywania pracy zdalnej także po zakończeniu kryzysu, co rodzi konsekwencje dla pracodawców, którzy powinni odpowiednio doposażyć ich w sprzęt. Okazuje się, że wiele firm już to zrobiło.

W badaniu Salesforce duża grupa pracowników dobrze ocenia działania pracodawców w kwestii zapewnienia im odpowiedniego sprzętu. 79 proc.  twierdzi, że pracodawca dostarcza odpowiednią technologię, w tym 34 proc. ocenia ją jako świetną. Co więcej, 24 proc. pracowników przyznaje, że ich firmy zainwestowały w nowe technologie lub ulepszyły dotychczasowe rozwiązania, by usprawnić pracę zdalną.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Salesforce i Deloitte: 69 proc. pracowników uważa, że pandemia trwale zmieniła rynek pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA