Rynek pracy, HR, zmiany kadrowe: Oto najważniejsze wydarzenia tygodnia (kalendarium 20-24 czerwca)

• We wtorek (21 czerwca) zakończą się rozmowy kwalifikacyjne na stanowisko prezesa stadniny koni arabskich w Janowie Podlaskim.
• Od środy (22 czerwca) do 21 lipca 2017 r. młodzi przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o dotacje na rozpoczęcie działalności biznesowej w Polsce Wschodniej.
• W tym tygodniu Rada Dialogu Społecznego będzie dyskutować m.in. o wynagrodzeniach w budżetówce oraz o wzroście minimalnej pensji.
• Swoje święto obchodzić będą pracownicy służby publicznej oraz stoczniowcy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rynek pracy, HR, zmiany kadrowe: Oto najważniejsze wydarzenia tygodnia (kalendarium 20-24 czerwca)

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

20 cze 2016 10:35


W poniedziałek (21 czerwca) odbędzie się posiedzenie dwóch zespołów Rady Dialogu Społecznego: zespołu problemowego ds. funduszy europejskich oraz zespołu problemowego ds. polityki gospodarczej i rynku pracy. Tematem spotkania będzie dyskusja na temat strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju.

We wtorek (21 czerwca) zakończą się rozmowy kwalifikacyjne na stanowisko prezesa stadniny koni arabskich w Janowie Podlaskim. Tego dnia spotka się również rada nadzorcza ZUS. W spotkaniu udział weźmie wiceminister pracy Marcin Zieleniecki.

Marcin Zieleniecki weźmie udział w posiedzeniu rady nadzorczej ZUS (Fot. MRPiPS) Marcin Zieleniecki weźmie udział w posiedzeniu rady nadzorczej ZUS (Fot. MRPiPS)

22 czerwca będzie ważnym dniem dla zwolnionego w lutym prezesa stadniny koni arabskich w Michałowie, Jerzego Białoboka. W tym dniu rozpocznie się rozprawa o przywrócenie byłego szefa do pracy na poprzednich warunkach. 

Przypomnijmy, Białobok pełnił funkcję prezesa i dyrektora spółki od połowy 1997 r. 19 lutego br. Został zdymisjonowany przez prezesa ANR, podobnie jak wieloletni prezes stadniny w Janowie Podlaskim, Marek Trela i inspektor ds. hodowli koni w Agencji, Anna Stojanowska. Powodem zwolnienia były m. in. utarta zaufania i niegospodarność. Więcej na ten temat znajdziesz tutaj.

Od środy (22 czerwca) do 21 lipca 2017 r. młodzi przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o dotacje na rozpoczęcie działalności biznesowej w Polsce Wschodniej. Do rozdysponowania jest w sumie 65,6 mln zł. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

Na środę zaplanowano również spotkanie zespołu problemowego RDS ds. budżetu, wynagrodzeń i świadczeń socjalnych i zespołu problemowego RDS ds. ubezpieczeń społecznych. Uczestnicy będą dyskutować m.in. na temat średniorocznych wskaźników wzrostu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej na rok 2017 oraz o propozycji wzrostu minimalnego wynagrodzenia za pracę na rok 2017. Przedmiotem rozmów będzie także zwiększenie wysokości wskaźnika waloryzacji emerytur i rent z FUS w 2017 r.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.