Rynek pracy, HR, zarządzanie: Oto najważniejsze wydarzenia tygodnia

• Na 1 marca zwołano nadzwyczajne zgromadzenie akcjonariuszy PGE ws. zmian w radzie nadzorczej spółki.
• Pełniący obowiązki prezesa Kompanii Węglowej Tomasz Rogala spotka się ze związkowcami w piątek (4 marca).
• W tym tygodniu odbędzie się również posiedzenie prezydium Rady Dialogu Społecznego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rynek pracy, HR, zarządzanie: Oto najważniejsze wydarzenia tygodnia

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

29 lut 2016 10:48


Ten tydzień rozpocznie się od posiedzenia zespołu tematycznego ds. ochrony zdrowia Rady Dialogu Społecznego. Uczestnicy będą dyskutować o rozwiązaniach systemowych uwzględniających poziom wynagrodzeń wszystkich grup zawodowych pracujących w ochronie zdrowia.

W tym samym dniu (29 lutego) odbędzie się Konwent powiatów województwa śląskiego, w którym weźmie udział wiceminister pracy i polityki społecznej – Stanisław Szwed.

We wtorek (1 marca) zbierze się zespół problemowy RDS i będzie rozmawiał o zmianie ustawy o zatrudnieniu pracowników tymczasowych oraz ustawy o promocji zatrudnienia. Podczas posiedzenia poruszone zostaną również kwestie dotyczące Państwowej Inspekcji Pracy, m.in. dopuszczalność niezapowiedzianych kontroli. Przewodniczącym spotkania będzie Jacek Męcina z Konfederacji Lewiatan. Swój udział zapowiedział również wiceminister Stanisław Szwed.

W tym tygodniu czekają nas kolejne zmiany personalne w Polskiej Grupie Energetycznej. Przypomnijmy, w ubiegłym tygodniu Marek Pastuszko został wiceprezesem ds. korporacyjnych. Z kolei na 1 marca zwołano nadzwyczajne zgromadzenie akcjonariuszy ws. zmian w radzie nadzorczej spółki.

W środę (2 marca) spotka się Komitet Koordynujący ds. polityki rozwoju. Udział w posiedzeniu zapowiedziała wiceminister pracy Elżbieta Bojanowska. Tego samego dnia odbędzie się także Konwent wojewódzkich urzędów pracy, w którym uczestniczyć będzie Stanisław Szwed. Również w środę (2 marca) wiceminister Szwed weźmie udział w posiedzeniu zespołu komisji krajowej NSZZ "Solidarność" ds. rozwoju przemysłu.

Stanisław Szwed (Fot. PiS, CC 3.0) Stanisław Szwed (Fot. PiS, CC 3.0)

3 marca swoje święto będą obchodzić pisarze. Czwartek to również Dzień Równości Wynagrodzeń. Kobiety w UE zarabiają średnio o 16 proc. mniej niż mężczyźni – to tak jakby panie pracowały 58 dni za darmo każdego roku wykonując pracę tej samej wartości co panowie. Dobra wiadomość jest taka, że w Polsce nie jest tak źle. Średnia różnica w płacach to 6,4 proc., co czyni nas trzecim po Słowenii i Malcie państwem z najmniejszymi nierównościami.

W czwartek (3 marca) zbierze się zespół problemowy ds. polityki gospodarczej i rynku pracy RDS. Przewodniczyć spotkaniu będzie Andrzej Malinowski, prezydent Pracodawców RP. Omówiony zostanie plan pracy zespołu na rok 2016. Tego dnia obradować będzie również rada nadzorcza ZUS. W posiedzeniu weźmie udział wiceminister MRPiPS Marcin Zieleniecki.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.