Rynek pracy, HR, rekrutacje: Kalendarium wydarzeń (30 maja-3 czerwca)

• W tym tygodniu zbierze się Zwyczajne Walne Zgromadzenie w Orlenie, GUS poda dane o wypadkach przy pracy, a Rada Dialogu Społecznego będzie debatować o sprawach rynku pracy.
• W nadchodzących dniach czeka nas również święto pracownika przemysłu spożywczego, dzień dziecka oraz dzień bez krawata. 
• Co, gdzie i kiedy? Dowiecie się z naszego kalendarium.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rynek pracy, HR, rekrutacje: Kalendarium wydarzeń (30 maja-3 czerwca)

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

30 maj 2016 10:11


W poniedziałek (30 maja) w Regionalnym Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu odbędzie się ogólnopolska debata na temat kształcenia technicznego w polskim systemie edukacji szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Tego samego dnia w Gorzowie Wielkopolskim, Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej weźmie udział w spotkaniu z władzami Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

W Lędzinach (województwo śląskie) odbędzie się natomiast pikieta związkowców NSZZ Solidarność w obronie pracownic magistratu, które – jak twierdzi związek zawodowy – zostały bezprawnie zwolnione z pracy.

Związkowcy z NSZZ Solidarność będą pikietować pod lędzińskim magistratem. (fot. mat.pras.) Związkowcy z NSZZ Solidarność będą pikietować pod lędzińskim magistratem. (fot. mat.pras.)

We wtorek (31 maja) odbędzie się posiedzenie zespołu problemowego ds. polityki gospodarczej i rynku pracy Rady Dialogu Społecznego, któremu przewodniczyć będzie Andrzej Malinowski.

Tego samego dnia odbędzie się w Warszawie konferencja „Uwaga! Wkrótce nowy Kodeks pracy”, organizowana przez BCC oraz uroczysta gala „Liderzy Polskiej Gospodarności”, w której udział weźmie Elżbieta Rafalska, szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej.

Natomiast Marcin Zieleniecki, podsekretarz stanu w MRPiPS uda się we wtorek (31 maja) do Tczewa i Pucka, gdzie weźmie udział w gospodarczej wizycie dotyczącej realizacji programu „Rodzina 500+” w województwie pomorskim.

Marcin Zieleniecki, podsekretarz stanu w MRPiPS weźmie udział w wizycie gospodarczej związanej z realizacją programu Marcin Zieleniecki, podsekretarz stanu w MRPiPS weźmie udział w wizycie gospodarczej związanej z realizacją programu

Główny Urząd Statystyczny poda natomiast we wtorek informację o wypadkach przy pracy w pierwszym kwartale 2016 r. 31 maja to również dzień pracownika przemysłu spożywczego.

W środę (1 czerwca) – dzień dziecka. Z tej okazji w gmachu Sejmu w Warszawie odbędzie się posiedzenie XXII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Tegoroczny temat przewodni sesji brzmi: Miejsca pamięci - materialne świadectwo wydarzeń szczególnych dla lokalnej i narodowej tożsamości. Do udziału zaproszono młodzież zainteresowaną działaniem na rzecz swojej społeczności lokalnej.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.