• We wtorek (26 kwietnia) zarządy spółek, inwestorzy, związki zawodowe i banki podpiszą w obecności premier Beaty Szydło umowę w sprawie powołania Polskiej Grupy Górniczej.
• Ten tydzień będzie również okazją dla zainteresowanych kierowaniem Jastrzębską Spółką Węglową i Polską Grupą Górniczą do składania swoich kandydatur.
• W tym tygodniu swoje święto obchodzić będą m.in.: sekretarki, asystentki, graficy, drogowcy i transportowcy.
Ten tydzień rozpoczyna się od Międzynarodowego Dnia Sekretarki i Asystentki, który obchodzony jest 25 kwietnia. Jaka powinna być prawa ręka szefa? Czytajcie tutaj.
W poniedziałek obchodzimy również Dzień Zagrożenia Hałasem. Czytajcie: Hałas w magazynach odbija się negatywnie nie tylko na pracownikach, ale i na firmie
Tego dnia (25 kwietnia) odbędzie się posiedzenie zespołu ds. chorób rzadkich w Ministerstwie Zdrowia. Udział w nim weźmie Krzysztof Michałkiewicz, sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Również w resorcie zdrowia będzie miało miejsce posiedzenie Trójstronnego Zespołu ds. Ochrony Zdrowia, w którym udział weźmie z kolei Elżbieta Bojanowska, podsekretarz stanu w MRPiPS.
W Radzie Dialogu Społecznego zbierze się natomiast doraźny zespół ds. projektu ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej oraz projektu ustawy Przepisy wprowadzające KAS. Przypomnijmy, reforma ma stworzyć przyjazną dla podatnika, ale jednocześnie skuteczną administrację. Więcej na ten temat znajdziecie tutaj.
W poniedziałek (25 kwietnia) we Wrocławiu, w Ośrodku Szkolenia Państwowej Inspekcji Pracy, odbędzie się konferencja na temat: „Czas pracy, a pozakodeksowe formy zatrudnienia – stan aktualny i perspektywy na przyszłość”. Swoje referaty podczas wydarzenia wygłoszą m.in. przedstawiciel Państwowej Inspekcji Pracy, przedstawiciele Centralnego Instytutu Ochrony Pracy oraz przewodniczący regionu Dolny Śląsk NSZZ „Solidarność”.
Wtorek (26 kwietnia) będzie ważnym dniem na Śląsku. To właśnie w tym dniu zarządy spółek, inwestorzy, związki zawodowe i banki podpiszą w obecności premier Beaty Szydło umowę w sprawie powołania Polskiej Grupy Górniczej.
Premier Beata Szydło przyjedzie na Śląsk. (fot. PTWP)
Również we wtorek (26 kwietnia) odbędzie się posiedzenie rady nadzorczej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). Udział w nim weźmie Marcin Zieleniecki, wiceminister w resorcie rodziny, pracy i polityki społecznej.
Czytaj też: Zarobki i obowiązki w ZUS
Tego samego dnia, w siedzibie ZUS w Warszawie nastąpi finał drugiej edycji konkursu wiedzy „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. W rozstrzygnięciu konkursu udział weźmie Stanisław Szwed, wiceminister w MRPiPS.
We wtorek odbędzie się także (w Ministerstwie Rozwoju) posiedzenie Komitetu Rozwoju na temat koncepcji jednolitego opodatkowania pracy, w którym również udział weźmie wiceminister Szwed.
26 kwietnia odbędzie się również konferencja „Perspektywy demograficzne jako wyzwanie dla polityki ludnościowej Polski”. Udział w niej weźmie Bartosz Marczuk, podsekretarz stanu w MRPiPS.
W Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej odbędzie się we wtorek (26 kwietnia) spotkanie z Michelem Servozem – dyrektorem generalnym ds. zatrudnienia w Komisji Europejskiej. Udział w nim wezmą wiceministrowie resortu: Renata Szczęch i Stanisław Szwed.
Publikację raportu „Praca w UE – podatki i składki. Polska na tle Europy”, zaplanowała na wtorek (26 kwietnia) firma EY.
Również do wtorku (26 kwietnia), wszyscy zainteresowani objęciem stanowiska członka zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej IX kadencji, mogą składać pisemne zgłoszenia. Poszukiwani są kandydaci na stanowisko prezesa i jego trzech zastępców: ds. technicznych, ekonomicznych i handlu. Więcej na ten temat czytajcie tutaj.
W drugim dniu tygodnia będziemy również obchodzić Dzień Drogowca i Transportowca.
W środę (27 kwietnia) nastąpi otwarcie zgłoszeń w konkursie na stanowisko prezesa i czterech wiceprezesów Polskiej Grupy Górniczej. Więcej na ten temat znajdziecie tutaj.
Tego samego dnia w Izbie Rzemieślniczej w Opolu, obędzie się organizowana przez nią oraz opolskie Kuratorium Oświaty, debata „Kształcenie zawodowe a oczekiwania pracodawców”.
W Serocku (woj. mazowieckie) odbędzie się natomiast w środę (27 kwietnia) Konwent Dyrektorów Powiatowych Urzędów Pracy woj. mazowieckiego, podlaskiego i łódzkiego. Udział w nim weźmie Stanisław Szwed, wiceminister w resorcie rodziny, pracy i polityki społecznej.
Natomiast w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych odbędzie się konferencja „Emerytury kapitałowe dla ludzi i gospodarki – od potencjału do benefitów”, w której swój udział zapowiedział Marcin Zieleniecki, podsekretarz stanu MRPiPS.
W środę (27 kwietnia) w Radzie Dialogu Społecznego zbierze się zespół problemowy ds. międzynarodowych, podczas którego przedstawione zostaną opinie strony pracowników i pracodawców w sprawie: projektu wniosku o ratyfikację poprawek z 2014 r. do Konwencji MOP o pracy na morzu (skonsolidowanej) z 2006 r., projektu wniosku o ratyfikację protokołu z 2014 r. do Konwencji MOP nr 29 dotyczącej pracy przymusowej lub obowiązkowej z 1930 r.
Podczas spotkania przygotowywany będzie również udział trójstronnej delegacji polskiej w 105. sesji Międzynarodowej Organizacji Pracy, która odbędzie się w dniach 30 maja - 11 czerwca 2016 r.
W środę (27 kwietnia) obchodzony będzie również Światowy Dzień Grafika.
W czwartek (28 kwietnia) będziemy obchodzić z kolei Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków przy Pracy.
Czytaj też: Śmiertelny wypadek przy pracy. Jakie obowiązki ciążą na pracodawcy?
Tego dnia się posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Osób Niepełnosprawnych. Udział w nim weźmie m.in. Krzysztof Michałkiewicz z MRPiPS.
W czwartek (28 kwietnia) oraz piątek (29 kwietnia) dłużej pracować będą urzędy skarbowe, aby ułatwić podatnikom rozliczenie z fiskusem. Uruchomiony zostanie też specjalny dyżur telefoniczny. Podatnicy – w razie wątpliwości – będą mieli również możliwość zadawania pytań urzędnikom online.
W piątek (29 kwietnia) mija termin składania wniosków o dotacje na tworzenie lub rozwijanie ośrodków badawczo-rozwojowych w przedsiębiorstwach z programu „Inteligentny Rozwój" na lata 2014-2020. Do wzięcia jest 1 mld zł z programu. Dodatkowo premiowane będzie zwiększenie zatrudnienia w działach zajmujących się B+R. Więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj.
Ostatniego dnia tygodnia roboczego GUS opublikuje natomiast informację na temat działalności podmiotów posiadających udziały w podmiotach z siedzibą za granicą w 2014 roku.
W piątek (29 kwietnia) rozpocznie się długi weekend - ci, którzy wezmą wolne 2 maja wrócą do pracy dopiero w środę 4 maja. A po drodze – w niedzielę, 1 maja – święto Pracy.
KOMENTARZE (0)