Rynek pracy, HR, rekrutacje: Kalendarium wydarzeń (21-25 marca)

• W pierwszy dzień wiosny (21 marca) zbierze się zespół problemowy Rady Dialogu Społecznego ds. budżetu, wynagrodzeń i świadczeń socjalnych.
• W ostatnim tygodniu poprzedzający Święta Wielkanoce odbędą się również rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami na członków zarządu m.in. PGE i PKP Cargo.
• Główny Urząd Statystyczny poda natomiast dane o wypadkach w pracy w 2015 r.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rynek pracy, HR, rekrutacje: Kalendarium wydarzeń (21-25 marca)

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

21 mar 2016 10:18


W poniedziałek (21 marca) zbierze się zespół problemowy Rady Dialogu Społecznego ds. budżetu, wynagrodzeń i świadczeń socjalnych. Podczas spotkania rozpatrywany będzie wniosek Agnieszki Lenartowicz-Łysik, doradcy prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie sytuacji płacowo-socjalnej pracowników jednostek instytucji podległych lub nadzorowanych przez Ministra Obrony Narodowej, wynagradzanych na podstawie ustawy o kształtowaniu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej.

Rozpatrywany będzie również wniosek Krajowej Komisji Wykonawczej NSZZ Pracowników Policji w sprawie zmian zapisów w Rozporządzeniu Rady Ministrów w sprawie zasad wynagradzania pracowników nie będących członkami korpusu służby cywilnej zatrudnionych w urzędach administracji rządowej i pracowników innych jednostek, a także w Rozporządzeniu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w sprawie warunków wynagradzania za pracę i przyznawania innych świadczeń związanych z pracą dla pracowników zatrudnionych w państwowych jednostkach budżetowych resortu spraw wewnętrznych. Odbędzie się również Prezydium Rady Dialogu Społecznego dotyczące wypracowania systemowych rekomendacji dla zmian w obszarze kształtowania wynagrodzeń pracowników zatrudnionych w państwowej sferze budżetowej.

W poniedziałek (21 marca) rozpoczną się również rozmowy z kandydatami na członków zarządu w PKP Cargo. Do obsadzenia są stanowiska: członka zarządu ds. finansowych, handlowych i operacyjnych. Rozmowy zakończą się w środę (23 marca). Więcej czytajcie tutaj.

fot. PTWP fot. PTWP

Rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami na prezesa i trzech wiceprezesów: ds. handlu, ds. innowacji, ds. rozwoju rynku i relacji międzynarodowych rozpoczną się również w poniedziałek w Polskiej Grupie Energetycznej (PGE). Zakończenie rozmów zaplanowano na piątek (25 marca). Natomiast stanowisko p.o. prezesa Przewozów Regionalnych obejmie od poniedziałku Krzysztof Mamiński, wybrany do sprawowania tej funkcji przez radę nadzorczą w piątek (18 marca).

W województwie podkarpackim odbędzie się spotkanie z dyrektorami powiatowych urzędów pracy, w którym udział weźmie Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.
W pierwszym dniu tygodnia dowiemy się również jak wiele i w jakich branżach było najwięcej wypadków przy pracy w 2015 r. Dane te opublikuje Główny Urząd Statystyczny.

fot.flickr/MattysFlicks fot.flickr/MattysFlicks
CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.