×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Rynek pracy, HR, rekrutacje: Kalendarium wydarzeń (13-17 marca)

  • Autor: jm
  • Opublikowano: 13 mar 2017 9:53

Obrady Rady Dialogu Społecznego, garść świeżych danych z GUS i ZUS oraz najlepsze start-upy w Pałacu Prezydenckim - oto, co przyniesie nowy tydzień.

Rynek pracy, HR, rekrutacje: Kalendarium wydarzeń (13-17 marca)
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

• Kolejny tydzień marca zapowiada się smakowicie. W środę (15 marca) swoje święto mają piekarze i cukiernicy, a już kolejnego dnia rozpoczyna się trzydniowe wydarzenie Food Show w Katowicach.

• Tydzień będzie również obfitował w spotkania zespołów Rady Dialogu Społecznego.

• W tym tygodniu dowiemy się również ile wynosiło przeciętne zatrudnienie i wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw w lutym oraz poznamy najlepsze start-upy.

W poniedziałek (13 marca) zbierze się zespół problemowy Rady Dialogu Społecznego ds. rozwoju dialogu społecznego. Podczas spotkania kontynuowana będzie dyskusja nad nowelizacją ustawy o Radzie Dialogu Społecznego i innych instytucjach dialogu społecznego.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych poda natomiast informację o świadczeniach pieniężnych z Funduszu Świadczeń Społecznych oraz o niektórych świadczeniach z zabezpieczenia społecznego. Informacje będą podane z uwzględnieniem rodzaju ubezpieczeń, świadczeń i województw.

We wtorek (14 marca) zostanie zaprezentowanych dziesięć najciekawszych innowacyjnych projektów biznesowych podczas finału projektu „Start-upy w Pałacu”. Przed prezydentem Andrzejem Dudą, inwestorami, szefami spółek skarbu państwa, ambasadorami oraz aniołami biznesu swe nowatorskie pomysły zaprezentuje dziesiątka najlepszych, wybrana podczas otwartego procesu rekrutacji.

Mogły się do niego zgłosić polskie start-upy, oferujące oferujące produkty lub usługi dla biznesu, istniejące na rynku nie dłużej niż pięć lat i posiadające przynajmniej gotowy prototyp oraz model biznesowy. Z kilkuset zgłoszeń Rada Fundacji Startup Poland oraz Rada Programowa Fundacji wytypowała podczas głosowania 33 projekty. Do Kancelarii Prezydenta RP i Zarządu Fundacji Startup Poland należała ostateczna decyzja o wyborze finałowej dziesiątki, która wystąpi we wtorek w Pałacu Prezydenckim.

Tego samego dnia zostanie podsumowany projekt "Piąty Poziom Krajowych Ram Kwalifikacji" prowadzony wspólnie przez Fundację Rektorów Polskich i firmę Pearson Central Europe. Jego celem było zbadanie zasadności wprowadzenia do programu uczelni wyższych krótkich cykli kształcenia. Zdaniem organizatorów mogłoby to stanowić ważny czynnik rozwoju kapitału ludzkiego w Polsce i odpowiadać na dynamicznie zmieniające się potrzeby rynku pracy. Patronat honorowy nad konferencją objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Wezmą w niej również udział delegaci Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Rynek pracy, HR, rekrutacje: Kalendarium wydarzeń (13-17 marca)
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA