Rynek pracy, HR: Oto najważniejsze wydarzenia tygodnia (kalendarium 4-8 kwietnia)

• W tym tygodniu trzy razy zbierze się Rada Dialogu Społecznego. Będzie obradować m.in. nad zamówieniami publicznymi.
• Na środę (6 kwietnia) wyznaczono kolejny termin spotkania przedstawicieli Kompanii Węglowej ze związkowcami. Rozmowy dotyczą m.in. wynagrodzeń w spółce.
• W czwartek (7 kwietnia) będziemy z kolei obchodzić Dzień Pracownika Służby Zdrowia.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rynek pracy, HR: Oto najważniejsze wydarzenia tygodnia (kalendarium 4-8 kwietnia)

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

4 kwi 2016 9:58


Ten tydzień rozpocznie się (4 kwietnia) od konferencji poświęconej prawom dziecka, której organizatorem jest Rada Europy. Udział w niej zapowiedziała wiceminister Renata Szczęch. Z kolei we wtorek (5 kwietnia) będzie miało miejsce Kobiece Forum Samorządowe, w którym uczestniczyć będzie wiceminister Stanisław Szwed.

We wtorek (5 marca) odbędzie się również konferencja „Sytuacja opieki pielęgniarskiej i położniczej w m.st. Warszawie i w kraju – stan obecny i prognozowany”. Eksperci będą rozmawiali o odchodzeniu pielęgniarek i położnych od zawodu, wyjazdów za granicę bądź niepodejmowania pracy w zawodzie po ukończeniu nauki.

Coraz więcej pielęgniarek i położnych rezygnuje z pracy w zawodzie (Fot. PTWP) Coraz więcej pielęgniarek i położnych rezygnuje z pracy w zawodzie (Fot. PTWP)

Z kolei w Olsztynie na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim będzie miało miejsce spotkanie poświęcone projektowi „Platformy startowe dla nowych pomysłów”. W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele PARP, przedstawiciele Platformy Startowej Hub of Talents, przedstawiciele miasta i uczelni, a także reprezentanci środowisk start-upowych z regionu.

W środę (6 kwietnia) zbierze się zespół problemowy Rady Dialogu Społecznego ds. prawa pracy. Spotkaniu przewodniczyć będzie Jacek Męcina z Konfederacji Lewiatan. Swój udział zapowiedział również wiceminister Stanisław Szwed. Podczas zebrania zostaną zakończone prace nad zagadnieniami pracy tymczasowej. Uczestnicy będą także dyskutować nad przedstawionym przez Komisję Europejską w dniu 8 marca br. projektem dyrektywy dotyczącej delegowania pracowników w ramach świadczenia usług.

W środę (6 kwietnia) zbierze się zespół problemowy Rady Dialogu Społecznego ds. prawa pracy. (Fot. dialog.gov.pl) W środę (6 kwietnia) zbierze się zespół problemowy Rady Dialogu Społecznego ds. prawa pracy. (Fot. dialog.gov.pl)

W tym dniu (6 kwietnia) ZUS organizuje seminarium, którego tematem będzie wpływ klina podatkowego na rynek pracy. Udział w wydarzeniu zapowiedział wiceminister Stanisław Szwed. Także w środę Szwed weźmie udział w spotkaniu zespołu ds. strategii Europa 2020.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.