Rynek pracy, HR: Najważniejsze wydarzenia tygodnia (kalendarium 7-11 marca)

• W tym tygodniu trzy razy zbierze się Rada Dialogu Społecznego. Będzie obradować m.in. nad ubezpieczeniami społecznymi.
• W czwartek (10 marca) możemy się spodziewać dwóch ważnych publikacji na temat rynku pracy w Polsce: wyników badania Randstad Award 2016 i publikacji Głównego Urzędu Statystycznego dotyczącej popytu na pracę w czwartym kwartale 2015 r.
• Ze świąt nietypowych - oprócz Dnia Kobiet, w tym tygodniu będziemy obchodzić również dzień sołtysa, didżeja, a w sobotę - światowy dzień drzemki w pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rynek pracy, HR: Najważniejsze wydarzenia tygodnia (kalendarium 7-11 marca)

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

7 mar 2016 11:02


W poniedziałek (7 marca) odbędzie się Prezydium Rady Dialogu Społecznego, któremu przewodniczyć będzie Piotr Duda. W spotkaniu udział wezmą przewodniczący wojewódzkich rad dialogu społecznego, wiceprezes rady ministrów i minister rozwoju Mateusz Morawiecki, Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej oraz Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych i administracji.

Piotr Duda, przewodniczący Rady Dialogu Społecznego. (fot. PTWP) Piotr Duda, przewodniczący Rady Dialogu Społecznego. (fot. PTWP)

Czytajcie też: Florek, Arendarski i Duda o planie Morawieckiego

W Gdańsku, w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego odbędą się natomiast przesłuchania na dyrektorów gdańskich szkół i placówek oświatowych. Do poniedziałku trwa również konkurs na nowego prezesa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Poprzedni nie został rozstrzygnięty, ponieważ kandydaci nie spełniali oczekiwań Ministerstwa Rozwoju. Przypomnijmy, na czele PARP przez osiem lat stała Bożena Lubińska-Kasprzak.

W Brukseli natomiast odbędzie się w poniedziałek spotkanie rady EPSCO (Rada ds. zatrudnienia, polityki społecznej, zdrowia i ochrony konsumentów). Rada stara się zwiększyć poziom zatrudnienia oraz poprawić warunki życia i pracy, zapewniając przy tym wysoki poziom ochrony zdrowia i ochrony konsumentów w UE. Udział w spotkaniu weźmie Renata Szczęch, wiceminister w resorcie rodziny, pracy i polityki społecznej.

Renata Szczęch (fot. MRPiPS) Renata Szczęch (fot. MRPiPS)

W poniedziałek – według informacji związkowców ArcelorMittal – mają odbyć się kolejne rozmowy z zarządem na temat płac w firmie. Więcej na ten temat czytajcie tutaj.

We wtorek (8 marca) będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Kobiet. Tego samego dnia stery w Banku Gospodarstwa Krajowego przejmie Mirosław Panek. Zastąpi na stanowisku prezesa Dariusza Kacprzyka, który stał na czele Banku od 2013 r.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.