Rynek pracy, HR i zarządzanie: Oto najważniejsze wydarzenia tygodnia

• W poniedziałek (1 lutego) na temat sytuacji w Kompanii Węglowej będzie obradował górniczy Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy.
• We wtorek (2 lutego) swoje święto będą obchodzili handlowcy.
• Na środę (3 lutego) zaplanowane zostało posiedzenie nowej rady nadzorczej KGHM.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rynek pracy, HR i zarządzanie: Oto najważniejsze wydarzenia tygodnia

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

1 lut 2016 9:22


Pierwszy tydzień lutego rozpoczynamy od spotkania górniczego Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego, skupiającego wiodące regionalne centrale związkowe. Głównym tematem ma być sytuacja zabrzańskiej kopalni Makoszowy i brak porozumienia w rozmowach prowadzonych w spółkach węglowych. Chodzi m.in. o toczące się w Kompanii Węglowej rozmowy dotyczące zasad ratalnej wypłaty czternastej pensji, ale przede wszystkim sprawę przyszłego kształtu i zamierzeń Kompanii, której 11 kopalń ma wiosną tego roku trafić do nowej spółki - Polskiej Grupy Górniczej.

Tego samego dnia podsekretarz stanu Marcin Zieleniecki weźmie udział w posiedzeniu zespołu problemowego ds. ubezpieczeń społecznych Rady Dialogu Społecznego. Natomiast minister Elżbieta Rafalska weźmie udział w posiedzeniu Rady Ministrów. W porządku obrad jest projekt ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci.

Elżbieta Rafalska (Fot. MRPiPS) Elżbieta Rafalska (Fot. MRPiPS)

Wiceminister Bartosz Marczuk weźmie z kolei udział w prezentacji raportu „Indeksu Wolności Gospodarczej 2016" The Heritage Foundation oraz The Wall Street Journal. Będzie także uczestniczył w debacie poświęconej tematowi wolności gospodarczej, zorganizowanej po prezentacji przez fundację Warsaw Enterprise Institute.

We wtorek (2 lutego) swoje święto będą obchodzili handlowcy. Tego samego dnia kontynuowane będą negocjacje ws. czternastek w Katowickim Holdingu Węglowym. Zarządowi spółki zależy na przesunięciu terminu, żeby wypłata nagrody (i związanych z nią obowiązkowych obciążeń, takich jak ZUS i podatki) nie spowodowała zagrożenia dla płynności finansowej spółki.

Na 3 lutego zaplanowane zostało posiedzenie nowej rady nadzorczej KGHM. W porządku obrad znalazły się trzy punkty: ukonstytuowanie się rady, informacja zarządu o zagranicznych inwestycjach spółki i zmiany w zarządzie firmy. Przekonamy się, czy Herberth Wirth pożegna się z firmą. Eksperci są przekonani, że los obecnego prezesa KGHM jest przesądzony. Ich zdaniem zaliczane do sukcesów przekształcenie firmy w koncern światowy, niewiele mu raczej pomoże. 

Herbert Wirth (Fot. Newseria) Herbert Wirth (Fot. Newseria)

W środę (3 lutego) sekretarz stanu Stanisław Szwed weźmie udział w posiedzeniu zespołu problemowego ds. polityki gospodarczej i rynku pracy Rady Dialogu Społecznego. Z kolei w czwartek – 4 lutego – wiceminister będzie uczestniczył w obradach prezydium Rady Dialogu Społecznego.

Tydzień zakończy się świętem Najwyższej Izby Kontroli. W tym roku będziemy obchodzić 96. rocznicę powołania NIK.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.