PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Ruszyła kampania społeczna #STOPRASIZMOWIWPRACY

 • Katarzyna Domagała-Szymonek
  KDS
 • 4 paź 2019 14:30

Pomimo że na arenie międzynarodowej Polska deklaruje, iż jest krajem tolerancyjnym to jednak bardzo powszechnym zjawiskiem jest brak tolerancji oraz akty rasizmu w miejscach pracy, gdzie znajdują się pracownicy innego koloru skóry, innej religii czy kultury - piszą autorzy kampanii #STOPRASIZMOWIWPRACY.

Ruszyła kampania społeczna #STOPRASIZMOWIWPRACY
Ponad jedna trzecia pracowników w Polsce (35 proc.) doświadczyła dyskryminacji w miejscu pracy. Fot. shutterstock
REKLAMA
 • W Polsce, jak wynika z danych ADP, ponad jedna trzecia pracowników (35 proc.) doświadczyła dyskryminacji w miejscu pracy.
 • Nasz kraj w tej niechlubnej klasyfikacji znajduje się na 5. miejscu wśród krajów UE.
 • Właśnie ruszyła kampania społeczna #STOPRASIZMOWIWPRACY, która ma za zadanie uświadomić, że brak tolerancji ze względu na kolor skóry w polskich miejscach pracy jest powszechny.

 - Pomimo, że na arenie międzynarodowej Polska deklaruje, iż jest krajem tolerancyjnym to jednak bardzo powszechnym zjawiskiem jest brak tolerancji oraz akty rasizmu w miejscach pracy, gdzie znajdują się pracownicy innego koloru skóry, innej religii czy kultury. Stąd zdecydowaliśmy się opracować ogólnopolski projekt, którego głównym celem jest uświadomienie pracodawcom i  przedsiębiorcom, iż zjawisko rasizmu w miejscu pracy jest zjawiskiem bardzo często występującym - mówi Renata Wozba, która wraz z Marleną Svensson wpadły na pomysł zainicjowania kampanii. 

Kobiety są założycielkami grupy T2S. Kobiety od lat działają na polskim i międzynarodowym rynku pracy. Wiele razy spotkały się ze zachowaniami świadczącymi o nietolerancji wobec pracowników ze Wschodu czy Azji. Dzieje się tak, mimo, że liczba pracowników z "egzotycznych" krajów w Polsce systematycznie rośnie.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak wyjaśniają pomysłodawczynie, dyskryminacja ze względu na kolor skóry dotyczy wielu aspektów życia zawodowego, jednak w tym, konkretnym projekcie – skupia się na pracownikach fizycznych z Azji oraz Europy Wschodniej. Dotyczy to m.in. obywateli Indii, Malezji, Nepalu, Ukrainy, Gruzji, Białorusi.

Autorzy projektu przypominają, że w latach transformacji ustrojowej to polscy emigranci szukali lepszego życia m.in. w krajach skandynawskich, w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, a nawet Australii. Wówczas polska społeczność spotykała się wielokrotnie z rasizmem ze strony obywateli krajów do których przybywała.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Ruszyła kampania społeczna #STOPRASIZMOWIWPRACY

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Zeghar 2019-10-04 21:40:49

  Ej, a na zdjęciu gdzie zgubili jakiegoś Latynosa/Latynoskę?

REKLAMA
 • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA