Ruszył III Wschodni Kongres Gospodarczy w Białymstoku

III Wschodni Kongres Gospodarczy - najważniejsze forum dyskusji o teraźniejszości i przyszłości Polski Wschodniej - wystartował w Białymstoku. Zapowiada się ciekawie i rekordowo.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ruszył III Wschodni Kongres Gospodarczy w Białymstoku

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

wnp.pl

22 wrz 2016 10:12


O skali przedsięwzięcia niech świadczy fakt, że w Białymstoku spodziewany jest przyjazd ponad 1300 biznesmenów, polityków, przedstawicieli administracji państwowej, inwestorów, finansistów, samorządowców, ekspertów, naukowców i dziennikarzy.

Jak zaznacza Wojciech Kuśpik - inicjator i organizator Kongresu, prezes grupy PTWP - najistotniejsze, że białostockie spotkanie budzi żywe zainteresowanie wśród przedsiębiorców, bo to przecież oni są „solą ziemi” gospodarczych konferencji.

- Spodziewamy się licznego ich udziału. W gruncie rzeczy bowiem, kongres robimy o nich i dla nich - podkreśla Wojciech Kuśpik.

Podczas dwóch dni, 22-23 września br., w trakcie III Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku, odbędzie się blisko 30 debat i sesji dyskusyjnych z udziałem top menedżerów, ekspertów, polityków, liderów życia gospodarczego oraz przedsiębiorców z Polski, Białorusi, Litwy, Ukrainy i innych krajów Europy. Obecność na kongresie potwierdziło około 130 prelegentów.

087239_940.jpg 087239_940.jpg

Dodatkowo, pokusimy się także o zarysowanie obrazu wschodniej Polski po roku 2020 i 2025. O przyszłości i nowoczesności porozmawiamy w grupie tematów „Innowacje. Start-upy. Nowoczesność - ale jaka?”. 

Tegoroczny Kongres będzie bowiem w dużym stopniu poświęcony młodym przedsiębiorcom. Po raz pierwszy wybrane zostaną Top Start-up Polski Wschodniej 2016. Debata? Oczywiście. Ale też dziesięć najbardziej interesujących pomysłów ze wschodniej Polski, wybranych przez eksperckie jury z nadesłanych zgłoszeń, będzie mogło wystawić stoiska w strefie wystawienniczej budynku Opery i Filharmonii Podlaskiej - Europejskiego Centrum Sztuki.

- Tegoroczny Kongres dla młodych stażem przedsiębiorców stanie się doskonałą okazją do nawiązania kontaktów biznesowych i zdobycia praktycznej wiedzy - wskazuje prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Jak dodaje, miasto szczególnie chce promować start-upy, czyli młodych ludzi, bo to oni stoją u progu podjęcia decyzji życiowej: czy zostać na Podlasiu, czy też emigrować - do innych regionów Polski lub za granicę.

Założeniem organizatorów WKG pozostaje również, by Kongres stał się dla młodych czasem i miejscem pierwszych biznesowo-kapitałowych rozmów, wsparcia organizacyjnego i eksperckiego, zogniskowania na sobie uwagi mediów - słowem: okazją do pilotowania i wdrażania start-upowych rozwiązań. Szansą na rozwój biznesu.

Więcej czytaj tutaj.

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.