Ruszył II Wschodni Kongres Gospodarczy w Białymstoku

W Białymstoku rozpoczął się sesją plenarną "Europa Wschodnia - gospodarka, współpraca, przyszłość" II Wschodni Kongres Gospodarczy. W dwudniowej debacie zostaną poruszone także kwestie związane z rynkiem pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ruszył II Wschodni Kongres Gospodarczy w Białymstoku

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl

wnp.pl

24 wrz 2015 9:06


Znaczenie Wschodniego Europejskiego Kongresu Gospodarczego podkreślił obecny na inauguracji wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński.

W rozpoczynającej kongres dyskusji wzięli również udział: Katarzyna Kacperczyk - podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych RP; Ilgvars Kļava - ambasador Łotwy w RP, Jarosław Niewierowicz - minister energetyki Litwy w latach 2012-2014, prezes Polsko-Litewskiej Izby Handlowej i Robert Tyszkiewicz - poseł na Sejm RP.

Polska gospodarka a Ukraina

Na kongresie nie zabraknie bilansu dotychczasowych skutków dla gospodarki wydarzeń za naszą wschodnią granicą: w jaki sposób i w jakim stopniu napięcia polityczne odczuła cała gospodarka, a jak przygraniczne województwa.

Ważnym wątkiem będzie również poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, jak w tych burzliwych czasach ma wyglądać współpraca międzynarodowa - także gospodarcza - w regionie.

"Pracodawcy Polski Wschodniej 2015"

Program tegorocznego II Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku został wzbogacony o nową inicjatywę związaną z rynkiem pracy Polski wschodniej i szeroko pojętą przedsiębiorczością. 24 września w Operze i Filharmonii Podlaskiej odbędzie się gala "Pracodawcy Polski Wschodniej 2015", podczas której zostaną wręczone nagrody dla dziesięciu wyróżniających się pracodawców – firm z pięciu wschodnich województw naszego kraju, które łączą wpływ na rozwój gospodarczy regionu z ważną rolą na rynku pracy.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.