PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Rusza pilotażowy Program Mentoringu Biznesowego

  • Autor: jm/PAP
  • 15 kwi 2017 14:20

W województwie opolskim rusza pilotażowy Program Mentoringu Biznesowego - poinformowała Katarzyna Kownacka z Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki, które zajmie się obsługą organizacyjną programu.

Rusza pilotażowy Program Mentoringu Biznesowego
Młodzi przedsiębiorcy otrzymają wsparcie mentorskie bardziej doświadczonych osób w biznesie. (fot. pixabay)
REKLAMA

• Do projektu mogą zgłaszać się osoby, które mają najwyżej 35 lat, zarządzają firmą zarejestrowaną na terenie woj. opolskiego i działającą nie dłużej niż 5 lat.

• Celem projektu jest transfer wiedzy i doświadczenia opolskich przedsiębiorców, którzy odnieśli sukces rynkowy do małych i średnich firm o dużym potencjale wzrostu.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Pomysłodawcą programu jest Loża Opolska BCC.

Wśród mentorów, z których doświadczenia będą mogli skorzystać młodzi przedsiębiorcy są m.in.: Andrzej Balcerek - wieloletni dyrektor firmy Górażdże Cement, Andrzej Drosik - dyrektor i członek zarządu zakładów produkcyjnych Nutricia, Lesław Adamczyk - wieloletni wiceprezes Atmoterm i prezes Fundacji Rozwoju Śląska Arnold Czech.

Program Mentoringu wsparły Opolska Izba Gospodarcza i Izba Gospodarcza Śląsk. Pomysłodawcą projektu była Loża Opolska BCC. - W ostatnich 25-30 latach stabilną pozycję na arenie nie tylko krajowej, ale też międzynarodowej zbudowało sobie wiele opolskich firm. (...) Uznaliśmy, że ich założyciele, dyrektorzy czy prezesi mogliby wnieść wiele dobrego w rozwój przedsiębiorstw, które dopiero dążą do podboju rynku. Stąd pomysł programu - powiedział dyrektor Loży Opolskiej BCC Marek Wołyński.

W ramach programu, który potrwa od maja do listopada bieżącego roku przewidziano co najmniej pięć indywidualnych spotkań mentorów i przedsiębiorców z krótszym stażem, które - jak zapisano w regulaminie - mają służyć "nawiązaniu niepowtarzalnych i inspirujących relacji". Planowane jest też zorganizowanie co najmniej dwóch warsztatów, których tematykę po pierwszych tygodniach programu zasugerują mentorzy, a które mają posłużyć podniesieniu kompetencji uczestników programu.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Rusza pilotażowy Program Mentoringu Biznesowego

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA