Rozwój e-commerce szansą dla kobiet na własny biznes?

• Badania i dane statystyczne pokazują, że Polki należą do najbardziej przedsiębiorczych kobiet w Europie.
• Co trzecia firma w Polsce została założona i jest prowadzona przez kobietę. Potrzeba niezależności finansowej i elastycznego czasu pracy powoduje, iż kobiety szukają pomysłów na swoje życie zawodowe.
• Jak wynika z badania PBS na zlecenie Eniro Polska, e-sklep może być jednym z pomysłów na opłacalny biznes dla płci pięknej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rozwój e-commerce szansą dla kobiet na własny biznes?

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

19 wrz 2016 13:15


Aż 87 proc. właścicieli e-sklepu w Polsce ocenia jego prowadzenie jako opłacalne. Dla większości z nich, e-sklep jest nowym pomysłem na biznes i jak podkreśla ponad połowa - głównym źródłem utrzymania. Dane pochodzące z badania Eniro Polska napawają optymizmem, szczególnie w kontekście Polek, dla których własny e-biznes może być szansą na samorealizację i pogodzenie pracy z życiem zawodowym.

- W biznesie panie często wybierają branże związane z potrzebami kobiet lub dzieci. Są im bliższe, czują się w nich pewniej i odnoszą sukcesy. Dobrze rozumieją potrzeby swojej grupy docelowej i potrafią do niej skutecznie dotrzeć. Panie coraz odważniej poszukują również nisz rynkowych i mają wiele niesztampowych pomysłów. Jednym z rozwiązań na opłacalny biznes na obcasach i dobrym kanałem sprzedaży jest założenie własnego e-sklepu - mówi Agata Wartak, kierownik ds. produktów www i wideo, Eniro Polska i podpowiada, jak to zrobić.

Oto 10 najważniejszych kroków:

1. Sprawdź jaką masz konkurencję i jak wyglądają e-sklepy w „twojej” branży.

2. Przygotuj realistyczny biznes plan.

3. Wymyśl nazwę i domenę.

4. Zarejestruj firmę i dopełnij formalności: od założenia konta firmowego po kasę fiskalną.

6. Wybierz odpowiednie rozwiązanie CMS-owe.

7. Podpisz umowy z firmą kurierską i serwisem płatności on-line (np. PayU, DotPay) i zintegruj ze swoim sklepem.

8. Przygotuj regulamin e-sklepu.

9. Pamiętaj o promocji swojego e-sklepu np. na serwisach aukcyjnych lub porównywarkach cenowych.

10. W przypadku jakichkolwiek problemów zwróć się do firmy, która udzieli ci profesjonalnego wsparcia przy zakładaniu e-sklepu.

Eksperci szacują, że w ciągu najbliższych miesięcy liczba e-sklepów w Polsce przekroczy 23 tys. Jak twierdzi Agata Wartak, rozwijająca się w Polsce branża e-commerce sprzyja biznesowi kobiet, a ich potencjał zawodowy jest znaczący.

Polskie kobiety, jak pokazuje jedno z badań PARP „Przedsiębiorczość kobiet w Polsce”, można pod względem pozytywnego postrzegania szans na rynku zaliczyć do optymistek. Ponad 120 milionów kobiet na świecie w 67 krajach rozpoczyna prowadzenie własnej działalności gospodarczej realizując swoje marzenia i ambicje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.