Rotacja i zatrzymanie w firmie najlepszych nie jest priorytetem dla większości HR-owców

Pracownicy odchodzili, odchodzą i będą odchodzić z pracy. Menedżerowie nie uważają tego za największe wyzwanie. A może warto byłoby powalczyć o najlepszych?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rotacja i zatrzymanie w firmie najlepszych nie jest priorytetem dla większości HR-owców

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

3 gru 2014 10:19


Z badania Effectiveness i SW Research wynika, że rotacja w firmie jest najważniejszym wyzwaniem jedynie dla 27 proc. działów HR - donosi „Rzeczpospolita”. Podobnie wygląda sytuacja, jeśli chodzi o zatrzymanie największych talentów w firmie - zaledwie 24 proc. HR-owców twierdzi, że jest to priorytetowe zadanie.

Czytaj też: Nadchodzi rynek pracownika. Jak walczyć o najlepszych specjalistów?

Menedżerowie traktują rotację jako stały element zarządzania, z którymi nie można nic zrobić. - Polscy menedżerowie zwykli traktować koszty rotacji pracowników, jako rutynowe wydatki ciągle towarzyszące prowadzeniu biznesu. Choć odejście dobrego specjalisty i zastąpienie go innym kosztuje pracodawcę tyle, co roczne wynagrodzenie tegoż pracownika - mówi dla „Rz” Dariusz Chrzanowski, client business partner w Effectiveness.

Czytaj też: Randstad: W ostatnim półroczu co piąty pracownik zmienił miejsce pracy

* Badanie zrealizowano przez agencję SW Research wśród 250 przedstawicieli firm zatrudniających min. 10 pracowników. W badaniu udział wzięły osoby, które regularnie aktywnie uczestniczą w procesie rekrutacji, zarządzania zasobami ludzkimi (specjaliści HR, działu kadr, członkowie zarządu, właściciele) po stronie pracodawców.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.