×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Rosyjska gospodarka ucierpi z powodu mobilizacji

  • Autor: PAP/km
  • 21 paź 2022 16:03

Gospodarka Rosji ucierpi z powodu częściowej mobilizacji ogłoszonej przez prezydenta Władimira Putina, mimo iż jak dotąd okazała się odporna na sankcje; brak rąk do pracy spowoduje prawdopodobnie spadek aktywności gospodarczej - przekazuje w piątek portal Business Insider.

Rosyjska gospodarka ucierpi z powodu mobilizacji
Mobilizacja, ogłoszona przy rekordowo niskim już bezrobociu, sprawiła, że z Rosji uciekło ponad 300 tys. mężczyzn (fot. Pixabay)

Mobilizacja, ogłoszona przy rekordowo niskim już bezrobociu, sprawiła, że z Rosji uciekło ponad 300 tys. mężczyzn. Wprawdzie rosyjskie władze nie podają informacji o tym exodusie, ale można to obliczyć na podstawie danych z sąsiednich krajów - podaje portal.

Trudności ze znalezieniem pracowników oraz spadek zaufania konsumentów i przedsiębiorców może poważnie zaszkodzić rosyjskiej gospodarce, jak przyznał bank centralny Rosji - relacjonuje Business Insider.

Szeroko zakrojone sankcje Zachodu nałożone na sektor energetyczny i finansowy, w tym odcięcie Rosji od około połowy z jej 600 mld dolarów rezerw walutowych i złota nie doprowadziły jak dotąd Rosji do zapaści.

Rosyjska gospodarka okazała się bardziej odporna, niż się spodziewano, co Moskwa zawdzięcza wysokim cenom surowców energetycznych - wyjaśnia portal.

Bank Rosji podał jednak, że pod koniec września "warunki ekonomiczne w kraju pogorszyły się", a ożywienie gospodarcze wyhamowało.

"Wrześniowe wydarzenia nie wepchną Rosji w natychmiastową recesję, ale wyzwania (stojące przez nią) zaczynają się piętrzyć" - ocenili analitycy globalnej firmy konsultingowej Morning Consult.

Putin ogłosił częściową mobilizację, która objęła 300 tys. ludzi, we wrześniu. 

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Rosyjska gospodarka ucierpi z powodu mobilizacji
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA