×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Rośnie siła kobiet na rynku pracy

  • pt
  • 28 sty 2022 10:29

Kobiety na stanowiskach kierowniczych na rynku pracy – na dwóch lub więcej etatach. Co sprawia, że rosną w siłę i realizują się równie dobrze na polu zawodowym i prywatnym? Czy w XXI wieku nadal mierzą się z stereotypami dotyczącymi ról zawodowych mężczyzn i kobiet?

Rośnie siła kobiet na rynku pracy
Według respondentów kobiety w biznesie coraz śmielej podejmują ryzyko (fot. Pixabay)
REKLAMA
  • Za najistotniejsze czynniki decydujące o osiąganiu sukcesów biznesowych przez kobiety ankietowani uznali doświadczenie i umiejętność adaptacji do zmian.
  • Większy udział kobiet w zarządzaniu przedsiębiorstwami przynosi wymierne korzyści.
  •  Według respondentów kobiety w biznesie już coraz śmielej podejmują ryzyko.

Polskie menadżerki i liderki odważnie sięgają po swoje. Są wykształcone, ambitne i doskonale adaptują się do zmian. Dysponują wachlarzem cech, które predysponują je do efektywnego zarządzania projektami zarówno w domu, jak i w pracy. I - jak wynika ze zrealizowanego przez firmę doradczą CubeResearch badania - nie jest to zdanie odosobnione. 83 proc. badanych przyznało, że rola kobiet na rynku pracy rośnie. Coraz częściej docenia się ich kompetencje i kwalifikacje do pełnionych stanowisk.

Większy udział kobiet w zarządzaniu przedsiębiorstwami przynosi wymierne korzyści. Rzetelne wykształcenie, pracowitość, odpowiedzialność, dobra samoorganizacja, empatia - to cechy, które kobiety zazwyczaj wnoszą do swoich organizacji.

Czytaj: To nie zwolnienie, to dynamiczny outplacement. Żebyś poczuł się lepiej

Badania pokazują, że osoby o takich cechach – bez względu na płeć - podejmują skuteczniejsze decyzje i są bardziej odporne na zawirowania dzisiejszego świata, co czyni instytucje, którymi kierują lepszymi miejscami do pracy - komentuje dr Małgorzata Bonikowska, prezes ośrodka THINKTANK.

Zdobywają doświadczenie, są elastyczne, chcą się rozwijać

Za najistotniejsze czynniki decydujące o osiąganiu sukcesów biznesowych przez kobiety ankietowani uznali: doświadczenie (71 proc.), umiejętność adaptacji do zmian (55 proc.) oraz proaktywne zdobywanie nowych kompetencji (55 proc.).

Kobiety aktywniej niż panowie inwestują we własny rozwój, zarówno w zakresie wyksztalcenia formalnego, jak i poprzez dodatkowe szkolenia i kursy. Ma to ogromne znacznie w czasach, w których dokonuje się bezprecedensowa rewolucja technologiczna i naukowa, a wiedza zdobyta wczoraj dziś często staje się nieaktualna – zauważa Piotr Wielgomas, prezes Bigram firmy doradztwa personalnego.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Rośnie siła kobiet na rynku pracy
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA