PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Rośnie liczba sklepów w Programie Odpowiedzialnej Sprzedaży

Już za kilka dni wejdzie w życie krakowskie porozumienie pomiędzy miastem a przedsiębiorcami w zakresie odpowiedzialnej sprzedaży alkoholu. Liczba sklepów biorących udział w pilotażowym programie wzrosła już z 89 do 133 punktów.

  • Aneta Kaczmarek
    AKC
  • 26 sie 2019 14:42
Rośnie liczba sklepów w Programie Odpowiedzialnej Sprzedaży
Kolejne sklepy dołączają do porozumienia (fot. Shutterstock)
REKLAMA

W ostatnim czasie kolejni przedsiębiorcy przystąpili do podpisanego 18 czerwca porozumienia pt. „Krakowskie porozumienie - dobre praktyki w zakresie odpowiedzialnej sprzedaży”, które zakłada ograniczenie sprzedaży alkoholu w godzinach 0.00-5.30 (z wyjątkiem nocy sylwestrowej z 31 grudnia 2019 r. na 1 stycznia 2020 r.).

Kupcy zobowiązali się także do stosowania wewnętrznego i zewnętrznego monitoringu wizyjnego, wraz z monitoringiem wizyjnym widocznym dla klientów oraz zawarcia umowy z firmą ochroniarską, która zapewni instalację w punkcie sprzedaży alkoholu przycisku antynapadowego oraz możliwości powiadamiania i przywoływania grupy interwencyjnej.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj też: Ekspedientka z zarzutami. Sprzedała alkohol nastolatkom

Co więcej, przedsiębiorcy zapewnią miejsce dla wszystkich oczekujących klientów wewnątrz punktu sprzedaży alkoholu, będą też reagować na wszelkie przejawy chuligaństwa i niewłaściwych zachowań.

Pilotażowy program zacznie obowiązywać 1 września i potrwa rok. W każdej chwili mogą do niego przystąpić nowi przedsiębiorcy. Porozumienie z miastem podpisali: Lewiatan Małopolska, Podwawelska Spółdzielnia Spożywców, Kocyk, Quick Holding, Shake s.c. Klimczak Agnieszka, Molo Wojciech, Betmag, Na Zdrówko oraz inni przedsiębiorcy. Otrzymali oni tytuł „Odpowiedzialnego sprzedawcy”, którym mogą oznaczyć prowadzone przez siebie punkty sprzedaży alkoholu.

Czytaj też: Próbują zachęcić do zawodu sprzedawcy, bo szkoły coraz bardziej świecą pustkami

Podmioty, które chciałyby przystąpić do porozumienia, albo mają pytania czy wątpliwości proszone są o kontakt z Wydziałem Spraw Administracyjnych Urzędu Miasta Krakowa, al. Powstania Warszawskiego 10, tel. 12 616 93 10, 12 616 93 22, 12 616 92 55 lub mailowo:  sa.umk@um.krakow.pl.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Rośnie liczba sklepów w Programie Odpowiedzialnej Sprzedaży

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA