Rośnie liczba nowych firm w Polsce. Gdzie powstaje ich najwięcej?

W I kw. 2017 r. założono 12,7 tys. spółek i blisko 72 tys. indywidualnych działalności gospodarczych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rośnie liczba nowych firm w Polsce. Gdzie powstaje ich najwięcej?

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

21 kwi 2017 6:15


Jak zauważa "Puls Biznesu" zapał do zakładania biznesów w Polsce nie ustaje. Mimo że w tamtym roku zanotowano absolutny rekord wszystkich nowych firm - łącznie 337 tys., to w pierwszych trzech miesiącach 2017 r. w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS) zarejestrowano 12,7 tys. spółek, a w centralnej ewidencji 71,9 tys. jednoosobowych działalności. Co prawda nowych spółek pojawiło się w KRS o 300 mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku (13 tys.), ale statystykę podreperowała większa o 1 tys. liczba założonych indywidualnych działalności gospodarczych.

Czytaj też: Chcesz założyć własną firmę? Oto co powinieneś wiedzieć

Tradycyjnie najwięcej spółek powstało w woj. mazowieckim - 34 proc. Na drugim miejscu jest wielkopolskie - 10 proc., a na trzecim małopolskie - 9,3 proc. Śladowe liczby spółek pojawiły się w woj.: świętokrzyskim, podlaskim, opolskim, lubuskim, warmińsko-mazurskim - nieco ponad 1 proc. ogółu - podaje "Puls Biznesu".

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Prof. Glass 2017-04-21 08:30:55

Oczywiście poszybują w niebyt! Tzw. pracodawcy i związek pracodawców lansuj ciągle teorię, że musimy sprowadzić jeszcze jakieś 5 mln Ukraińców i Rosjan by Polakom (wybranym) żyło się lepiej! Przecież tak nawet na skutek tzw. reform podatkowych nie dogonimy Europy! Zawsze będziemy finansowymi pariasami, za Chińczykami