PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Rośnie liczba kobiet w zarządach firm. Deloitte przedstawił swój raport

  • Gabriel Paździor
    GP
  • 14 lis 2019 12:35

Deloitte informuje, że globalnie 17 proc. stanowisk w zarządach przedsiębiorstw zajmują dziś kobiety. To o 1,9 proc. więcej niż w czasie poprzedniego badania w 2017 r. W Polsce ten odsetek jest mniejszy. Kobiety nad Wisłą stoją na czele 6 proc. spółek giełdowych, stanowią 13 proc. składów zarządów.

Rośnie liczba kobiet w zarządach firm. Deloitte przedstawił swój raport
Adobe Stock
REKLAMA
  • Wzrost liczby kobiet w zarządach firm jest wypadkową trendu, ale i regulacji krajowych. Na przykład w Norwegii i Francji zostały przyjęte kwoty gwarantujące kobietom 40 proc. miejsc w radach nadzorczych spółek publicznych.
  • Najwięcej kobiet należy do kadry kierowniczej w europejskich firmach reprezentujących sektor medyczny i farmaceutyczny.
  • Polska ma przed sobą wyzwanie w kwestii obecności kobiet w radach i na kierowniczych stanowiskach.
  • Deloitte sugeruje, by inwestować w różnorodność w kadrach i w zarządach. Firma przekonuje, że męsko-damskie zespoły pozwalają patrzeć na biznes z różnych perspektyw.

Wniosek o poszerzającym się gronie kobiet-prezesów wynika z szóstej edycji raportu „Women in the Boardroom: A Global Perspective.” Przygotowała go firma doradcza Deloitte.

W Polsce kobiety stoją na czele 6 proc. spółek giełdowych, stanowią również 13 proc. składów zarządów. Tymczasem według autorów raportu wzrost różnorodności w organizacji przekłada się nie tylko na jej wyniki finansowe, lecz także na poprawę poziomu innowacyjności.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Analiza Deloitte przedstawia wysiłki i postępy 66 krajów, w tym Polski, podjęte w celu zwiększenia udziału kobiet na stanowiskach kierowniczych. Z badania wynika, że tempo zachodzących zmian w poszczególnych państwach jest bardzo zróżnicowane, a kraje, które chwalą się wzrostem udziału kobiet w zarządach firm, osiągnęły to przy użyciu różnych metod.

Czytaj też: Poznajcie Sarę Koślińską

- W Norwegii i Francji zostały przyjęte kwoty gwarantujące kobietom 40 proc. miejsc w radach nadzorczych spółek publicznych. W Belgii zaś wymagany jest udział każdej płci w zarządach firm na poziomie co najmniej jednej trzeciej - mówi Dorota Snarska-Kuman, partner Deloitte, liderka Programu Rozwoju Rad Nadzorczych w Deloitte.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Rośnie liczba kobiet w zarządach firm. Deloitte przedstawił swój raport

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA