PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Akcje LPP skupi rodzinna fundacja Semper Simul

Jeszcze w 2018 roku większościowym akcjonariuszem odzieżowej spółki LPP zostanie rodzinna fundacja Semper Simul, powołana przez założycieli gdańskiej firmy.

Akcje LPP skupi rodzinna fundacja Semper Simul
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
 • Spółka LPP powstała w Gdańsku. W ciągu ponad 25 lat, z niewielkiego lokalnego przedsiębiorstwa stała się jedną z najdynamiczniej rozwijających się międzynarodowych firm odzieżowych, nadal zachowując charakter firmy rodzinnej.
 • Grupa LPP tworzy obecnie ponad 25 tys. miejsc pracy i zarządza pięcioma markami: Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay.
 • Gwarantem sprawnej sukcesji LPP ma stać się prywatna fundacja.

Założyciele LPP mają świadomość naturalnej konieczności zmian pokoleniowych. Stąd podjęte, ale rozłożone na wiele lat działania, ukierunkowane na zabezpieczenie sukcesji, pozwalające na dalszy, dynamiczny rozwój spółki, a także umożliwiające zachowanie obecnego charakteru firmy, także w przyszłości.

Czytaj też: LPP zatrudni 4 tysiące pracowników w ciągu 3 lat. Sukces polskiej firmy rodzinnej

Gwarantem sprawnej sukcesji przy jednoczesnym zachowaniu obecnych wartości i kultury LPP ma stać się prywatna fundacja utworzona przez założycieli LPP, do której przeniosą oni posiadane akcje.

– Semper Simul znaczy zawsze razem. Dziś czuję się dobrze, ale kiedyś mnie zabraknie. Tylko przygotowani na najgorsze są w stanie bronić się przed czymś gwałtownym. Takie rozwiązanie uniemożliwi rozdrobnienie kapitału, zapewni utrzymanie własności akcji LPP w rodzinie i pozwoli kontynuować budowę LPP jako silnego polskiego przedsiębiorstwa – tłumaczy Marek Piechocki.

Fundacja Semper Simul, która zostanie powołana w najbliższym czasie, będzie posiadała 31,5 proc. głosów na walnym zgromadzeniu. Skupione w niej będą wszelkie aktywa należące do prezesa LPP Marka Piechockiego oraz jego rodziny.

W unikalnej kulturze LPP i wartościach firmy Marek Piechocki upatruje źródła istotnej przewagi konkurencyjnej.

Czytaj też: LPP szuka kreatywnych pracowników

LPP jako jedna z największych polskich firm prywatnych ma również pozostać ważnym uczestnikiem życia społeczno-gospodarczego w Polsce.

– Chcę, aby LPP na lata pozostało polską firmą i aby właśnie tu, w Polsce, była tworzona wartość dodana naszych produktów – mówi Marek Piechocki. - Na rozwoju LPP skorzysta polska gospodarka. Nasz plan trzyletni oznacza m.in. 4 tys. nowych miejsc pracy i 2,2 mld krajowych inwestycji. Te pieniądze zostaną w Polsce – dodaje prezes LPP.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (6)

Do artykułu: Akcje LPP skupi rodzinna fundacja Semper Simul

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • sulej 2018-06-30 14:24:39

  Przykład firmy jak można bez pomocy bogatych rodziców osiągnąć międzynarodowy sukces zaczynając samemu od zera.

 • panna sewicz 2018-06-28 19:43:14

  To chyba dobrze. Bez sensu żeby cały trud w przyszłości został zaprzepaszczony przez sprzedaż osobie niezwiązanej z firma.

 • bradu 2018-06-18 13:30:42

  Dobrą strategię wybrali, firma rodzinna i promująca Polskę na pewno zyska w oczach klientów.

 • pow 2018-06-15 15:28:56

  Jeśli LPP chce się liczyć wśród najlepszych to nie może odstawać i wprowadzać wszystkie nowinki jakie się pojawiają u konkurencji.

 • aquariua 2018-06-15 14:41:21

  Mądre działanie. Nie chciałabym, żeby nagle Reserved stał się zagraniczną marką. Fajnie, że Polska ma też znaną firmę odzieżową na poziomie światowym.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA