PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Rodzina 500 plus: Wypłacono już 1,6 mln świadczeń

Od lipca wypłacono już 1,6 mln świadczeń w ramach programu "Rodzina 500 plus" na łączną kwotę 810 mln zł - poinformowała szefowa MRPiPS Bożena Borys-Szopa. To pokazuje, że samorządy sprawnie radzą sobie z wykonywaniem powierzonych im zadań - dodała.

  • Autor: PAP/GP
  • 21 sie 2019 9:55
Rodzina 500 plus: Wypłacono już 1,6 mln świadczeń
Minister pracy i rodziny Bożena Borys-Szopa w czasie jednego z briefingów prasowych w lipcu 2019 r. (fot. KPRM/domena publiczna)
REKLAMA
  • Szefowa resortu podsumowała wydatki w ramach 500 plus w oparciu o nowe zasady wypłacania funduszy dla rodzin.
  • Zachęca do złożenia wniosków tych, którzy "jeszcze tego nie zrobili."
  • Program "Rodzina 500 plus" w nowej odsłonie zakłada przyznanie świadczenia wszystkim dzieciom do 18 lat.

Od początku lipca wnioski o świadczenie z programu "Rodzina 500 plus" można składać za pośrednictwem internetu. Natomiast od 1 sierpnia jest to możliwe także drogą tradycyjną, w formie papierowej.

Minister rodziny podkreśliła, że program w nowej rozszerzonej odsłonie cieszy się ogromnym zainteresowaniem, a rodzice nie zwlekają ze składaniem wniosków. - Od 1 lipca do 16 sierpnia złożonych zostało 3,5 mln wniosków o świadczenie wychowawcze na nowych zasadach - poinformowała i dodała, że gminy przyznały 2,3 mln świadczeń.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Do 16 sierpnia wypłacono 1,6 mln świadczeń na nowych zasadach za lipiec na łączną kwotę 810 mln zł. To pokazuje, że samorządy sprawnie radzą sobie z wykonywaniem powierzonych im zadań. Cieszę się, że wiele rodzin może już dzisiaj skorzystać z dodatkowych środków i przeznaczyć je np. na wakacje - wskazała szefowa MRPiPS.

Przypomniała, że złożenie wniosku w okresie do końca września 2019 r. gwarantuje wypłatę świadczenia z wyrównaniem od lipca. Po tym terminie świadczenie będzie przyznawane i wypłacane z wyrównaniem od miesiąca złożenia wniosku. Po tym terminie świadczenie będzie przyznawane i wypłacane z wyrównaniem od miesiąca złożenia wniosku.

- Tych, którzy jeszcze tego nie zrobili, zachęcam do wnioskowania. Nie ma na co czekać - dodała minister Borys-Szopa.

Program "Rodzina 500 plus" w nowej odsłonie zakłada przyznanie świadczenia wszystkim dzieciom do 18 lat, bez względu na dochód osiągany przez rodzinę. Osoby, które mają przyznane do 30 września br. świadczenie wychowawcze na drugie i kolejne dzieci, składają jeden wspólny wniosek o ustalenie prawa do świadczenia na wszystkie dzieci.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Rodzina 500 plus: Wypłacono już 1,6 mln świadczeń

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA