×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Robotyzacja to dziś konieczność. Kto prześpi ten moment, będzie miał spory problem

  • km
  • 17 mar 2022 14:35

Dynamicznie zmieniające się warunki polityczne, gospodarcze i społeczne powinny być sygnałem dla przedsiębiorców, by rozpocząć działania zmierzające w kierunku robotyzacji zakładów w przemysłowych. To ostatni moment. Z badań przeprowadzonych przez Międzynarodową Federację Robotyki wynika, że polski przemysł korzysta jedynie z 52 robotów na 10 tysięcy pracowników. To mniej niż światowa i europejska średnia wynoszące odpowiednio 126 i 123.

Robotyzacja to dziś konieczność. Kto prześpi ten moment, będzie miał spory problem
Polski przemysł korzysta jedynie z 52 robotów na 10 tysięcy pracowników (fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Wydarzenia geopolityczne ostatnich tygodni powinny być sygnałem dla polskich firm, że nad robotyzacja i cyfryzacją trzeba zacząć myśleć na poważnie.
  • Powstał pierwszy kompleksowy raport dotyczący stanu robotyzacji i prognozowanych kierunków rozwoju w zakresie robotyzacji i digitalizacji
  • Raport zostanie zaprezentowany 24 marca podczas konferencji „(R)ewolucja przemysłowa, czyli praktycznie o procesie robotyzacji w Polsce”.
  • O robotyzacji będziemy także rozmawiać podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który odbędzie się pod koniec kwietnia w Katowicach. Rejestracja trwa.

Powstał pierwszy kompleksowy raport dotyczący stanu robotyzacji polskiego przemysłu wraz z prognozowaniem kierunków jego rozwoju w zakresie robotyzacji i digitalizacji.

Przygotowany przez Platformę Robotów DBR77 oraz partnerów dokument „Prognoza kierunków rozwoju robotyzacji w Polsce”, przedstawia szerokie spektrum tematów, mających wpływ na decyzje firm produkcyjnych w zakresie robotyzacji zarówno obecnie i w przyszłości. Raport zostanie zaprezentowany 24 marca, podczas konferencji „(R)ewolucja przemysłowa, czyli praktycznie o procesie robotyzacji w Polsce”.

fot. mat. pras.
fot. mat. pras.

- W obszarze robotyzacji procesów produkcyjnych obserwujemy przełomowe zmiany wpływające na procesy produkcyjne powstawanie nowych produktów digitalnych oraz nowych modeli biznesowych. 60 lat od instalacji pierwszego robota przemysłowego branża przechodzi obecnie bezprecedensowe zmiany - wyjaśnia dr Piotr Wiśniewski, CEO Platformy Robotów DBR77.

Jak dodaje, wydarzenia geopolityczne ostatnich tygodni powinny być sygnałem dla polskich firm, że nad robotyzacja i cyfryzacją trzeba zacząć myśleć na poważnie.  

- Nie można również pominąć faktu, że wydarzenia geopolityczne z ostatnich tygodni zmusiły nas do ponownego pochylenia się nad wnioskami płynącymi z jego treści, ponieważ ta sytuacja na pewno będzie miała wpływ na rynek pracy, pracownika oraz na samą robotyzację zakładów - dodaje Wiśniewski

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Robotyzacja to dziś konieczność. Kto prześpi ten moment, będzie miał spory problem

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA