×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Roboty szybsze i dokładniejsze niż ludzie. Dzięki nim czas pracy skróci się nawet o 30 proc.

Automatyzacja pracy otworzy wiele możliwości. Wyniki badań robią naprawdę wrażenie. Procesy zarządzania dokumentacją wykorzystujące Robotic Process Automation mogą zostać skrócone nawet z kilku dni do kilku minut. W jednym z przypadków czas prac został zredukowany z tygodnia do pół godziny, czyli aż 80-krotnie.

Roboty szybsze i dokładniejsze niż ludzie. Dzięki nim czas pracy skróci się nawet o 30 proc.
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
  • W ostatnich latach sztuczna inteligencja, czy szeroko rozumiana robotyzacja, pozwoliła dużej liczbie firm zoptymalizować wiele procesów zarządzania informacją, co w bezpośredni sposób przekłada się na wyniki biznesowe tych przedsiębiorstw - tłumaczy Stefan Kotański z Iron Mountain Polska.
  • Roboty mogą pracować 24 godziny na dobę, przez siedem dni w tygodniu. Jednak tylko od człowieka zależy, jak technologia może być rozwijana i wykorzystywana w codziennej pracy.
  • Dzięki niej każdy pracownik będzie mógł skupić się na pracy kreatywnej. A to przecież ona kształtuje realia przyszłego świata.

Jak wynika z badań ADP publikowanych we wrześniu 2019 r., 56 proc. Polaków jest przekonana, że automatyzacja będzie miała znaczący wpływ na przyszłość rynku pracy. Warto podkreślić głos cześć ekspertów, którzy podpowiadają, że maszyny, roboty i oprogramowanie uwolni człowieka od monotonnych, powtarzalnych zadań. Zarazem oddalając ludzkiego operatora od miejsca gdzie dochodzi do obróbki, często szybkiej, precyzyjnej a momentami niebezpiecznej, zwiększa się bezpieczeństwo.

Nadal jednak pokutuje przekonanie, że roboty odbiorą ludziom źródło utrzymania. Chcąc walczyć z tym sposobem myślenia część specjalistów przekonuje, że powinniśmy traktować automatyzację nie jako zagrożenie, a jako wsparcie.

Należy pamiętać, że obserwowana automatyzacja ma obecnie na celu nie tyle zastąpienie pracownika, co najczęściej jego wsparcie. Robot udoskonala proces przeprowadzany i zaplanowany w końcu przez człowieka.

Badania przeprowadzone przez firmę Gartner wskazują, że rozwój robotyzacji w biznesie w niedalekiej przyszłości skróci czas naszej pracy nawet o 30 proc.

Niezwykle zaawansowane rozwiązania, opierające się m.in. na sztucznej inteligencji, czy tzw. RPA (ang. Robotic Process Automation - Zrobotyzowana Automatyzacja Procesów) wykorzystywane są m.in. przez firmy zarządzające dokumentacją oraz zasobami informacji swoich klientów. Rynek wymaga od nich proaktywności, skuteczności, a przede wszystkim zapewnienia, że zlecane prace zostaną ukończone w sposób bezbłędny. To właśnie dlatego w ostatnich latach tak zauważalny jest rozwój robotyzacji procesów, które dotąd były realizowane przez człowieka.

Inteligentne oprogramowanie

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Roboty szybsze i dokładniejsze niż ludzie. Dzięki nim czas pracy skróci się nawet o 30 proc.
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Diana 2019-12-06 11:11:32

    Pracownicy będą musieli wykazać zdolność do pracy z robotami. Nikt nie chce nimi zastępować człowieka, a wręcz przeciwnie. To ci, którzy nie nadążą za zmianami, sami się tej pracy pozbawią. W wielu przypadkach automatyzacja pozwoli na przeniesienie ludzi do zadań o wyższej wartości. Takie zadania będą zapewniać większą satysfakcję z pracy. W InteliWISE wiemy jak ogromnym wsparciem dla zespołu są Chatboty. Na naszym blogu opisujemy m.in. w jaki sposób sztuczna inteligencja może zminimalizować koszty rekrutacji, ale też o czym należy pamiętać wdrażając chatbota ;)

  • Lolek 2019-12-05 21:09:44

    I bezeobocie w gore o 30 %

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA