×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Resort wskazał listę zawodów potrzebnych, do których edukacji dopłaci

  • Autor: PAP/rs
  • 3 lut 2023 16:24

33 profesje znalazły się na nowej liście zawodów, dla których jest prognozowane szczególne zapotrzebowanie na krajowym rynku pracy. Wśród nich są cztery nowe – podało w piątek Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Resort wskazał listę zawodów potrzebnych, do których edukacji dopłaci
33 profesje znalazły się na nowej liście zawodów, dla których jest prognozowane szczególne zapotrzebowanie na krajowym rynku (Fot. Shutterstock.com)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • W tegorocznym wykazie są m.in. automatyk, betoniarz-zbrojarz, cieśla, dekarz, elektromechanik, elektryk, kierowca mechanik, mechanik-monter maszyn i urządzeń, mechatronik.
  • Zgodnie z Prawem oświatowym samorządy otrzymają w 2024 r. zwiększoną subwencję oświatową na szkoły kształcące w zawodach wskazanych w prognozie z 2023 r.
  • Zwiększone finansowanie będzie kontynuowane przez cały cykl kształcenia uczniów rozpoczynających naukę w danym zawodzie. Kwota z subwencji na jednego ucznia zostaje zwiększona o 1250 zł, a na ucznia-pracownika młodocianego o 2000 zł.

33 profesje na liście zawodów szczególnie potrzebnych na rynku

"Prognoza zapotrzebowania na pracowników w zawodach szkolnictwa branżowego na krajowym i wojewódzkim rynku pracy" to dokument, który co roku wydaje minister edukacji i nauki. Publikowany jest on w formie obwieszczenia w Monitorze Polskim. Pierwszy raz ogłoszono go w 2019 r.

Celem prognozy jest wskazanie, w jakim kierunku powinna rozwijać się oferta szkolnictwa branżowego, zależnie od potrzeb krajowego i wojewódzkiego rynku pracy. Wykaz zawiera listę zawodów w ujęciu alfabetycznym.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Resort wskazał listę zawodów potrzebnych, do których edukacji dopłaci

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA