×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Resort sprawiedliwości chce poprawić warunki pracy prokuratorów

  • Autor: PAP/JS
  • 10 lis 2017 23:10

"Prokuratorzy nie mogą pracować w warunkach, które naprawdę urągają całej instytucji. Prokuratura to jeden z filarów państwa. Sprawna prokuratura to także dobre zaplecze infrastrukturalne" - powiedział uczestniczący w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod nowy budynek prokuratury w Sosnowcu wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

Resort sprawiedliwości chce poprawić warunki pracy prokuratorów
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Jak dodał, w Polsce można mówić o zaniedbaniach w tej dziedzinie. "Przez całe lata nie zwracano uwagi na infrastrukturę ani na warunki, w jakich pracują prokuratorzy, ani na wynagrodzenia pracowników prokuratury" - powiedział. "Silne państwo to także bardzo silna prokuratura, która przecież działa dla nas wszystkich" - podkreślił Wójcik.

"Cieszę się, że udało nam się doprowadzić do tego, żeby w Sosnowcu rozpocząć się modernizacji prokuratury, polskiego wymiaru sprawiedliwości, polskich organów ścigania" - powiedział podczas uroczystości prokurator krajowy Bogdan Święczkowski, który pochodzi właśnie z Sosnowca.

Święczkowski mówił, że trzeba poprawiać pracę prokuratorów, wzmacniać prokuraturę kadrowo, ale też inwestować w infrastrukturę i sprzęt. Wyraził nadzieję, że wkrótce po wybudowaniu nowej siedziby sosnowieckich prokuratur w pobliżu powstanie także nowy gmach lokalnej policji, sądu, a być może także aresztu śledczego.

Przedstawiciele resortu sprawiedliwości zapowiadają kolejne tego typu inwestycje. Wkrótce ma rozpocząć się budowa siedziby nowych prokuratur w Katowicach - regionalnej, okręgowej i rejonowych. Podobne zadania są planowane m.in. w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu.

Umowa na budowę gmachu sosnowieckich prokuratur została podpisana we wrześniu br. - z konsorcjum firm z Włocławka i Koszalina. "To przedsiębiorstwa państwowe, podległe ministrowi sprawiedliwości, Służbie Więziennej. Część prac będą wykonywać pracownicy, którzy odbywają kary pozbawienia wolności, co będzie także elementem resocjalizacji" - powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Katowicach Marta Zawada-Dybek.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Resort sprawiedliwości chce poprawić warunki pracy prokuratorów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA