×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Resort infrastruktury chce podnieść jakość szkolenia kierowców

  • Autor: PAP/JS
  • 30 cze 2017 16:53

Działający przy resorcie infrastruktury zespół doradczy ma wypracować propozycje zmian w przepisach, które poprawią jakość szkolenia kandydatów na kierowców i zwiększą przejrzystość procedur egzaminacyjnych - poinformowało komunikacie Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa.

Resort infrastruktury chce podnieść jakość szkolenia kierowców
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Według resortu zmiany w przepisach doprowadzą do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach oraz poprawy zdawalności egzaminów na prawo jazdy.

Jak informuje MIB, ważnym założeniem przyświecającym dyskutowanym propozycjom jest zasadnicza zmiana sposobu dokonywania oceny egzaminu tak, aby była ona jak najbardziej obiektywna, przez ocenę całości umiejętności kandydata na kierowcę, a w szczególności umiejętności bezpiecznego uczestniczenia w ruchu drogowym.

Według resortu dotychczasowe procedury stosowane podczas prowadzenia egzaminów są skomplikowane i zbyt restrykcyjne dla osób przystępujących do egzaminu.

MIB zaznacza, że ewentualnie wypracowane propozycje staną się podstawą do opracowania zmian przepisów.

W komunikacie resortu pokreślono ponadto, że wbrew pojawiającym się w mediach informacjom postulat wprowadzenia corocznych egzaminów teoretycznych dla osób, które już posiadają uprawnienia do kierowania pojazdami nigdy nie znalazł się wśród propozycji zmian zgłaszanych przez zespół działający przy resorcie i nie był analizowany przez Kierownictwo MIB. 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Resort infrastruktury chce podnieść jakość szkolenia kierowców

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA