PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Toolex 2022

Toolex 2022

Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE
  • Nowy Przemysł
  • Tech & Job
  • Oil Expo
TERAZ TRANSMITUJEMY

Edukacja. Kompetencje przyszłości

Relikt PRL? Nic bardziej mylnego. Spółdzielnie pracy pomagają młodym

Kojarzą się z PRL-em i na twarzy wielu wywołują uśmiech. I choć mamy 21. wiek, spółdzielnie pracy mają się dobrze. I prócz tych, które mają wieloletnią historię działania, powstają nowe, tworzone przez pokolenie wkraczające na rynek pracy.

Relikt PRL? Nic bardziej mylnego. Spółdzielnie pracy pomagają młodym
Adobe Stock
REKLAMA
  • W Polsce spółdzielnie pracy stanowią drugą pod względem liczebności formę spółdzielczej aktywizacji zawodowej.
  • Spółdzielnia Pracy Projektantów "TakŁadnie" działa od roku i czerpie z doświadczeń Spółdzielni Artystów Plastyków „Ład”. - Pozwala wykorzystać potencjał młodych projektantów - podkreśla Katarzyna Moszczyńska.
  • Spółdzielnia łączy różne kompetencje, umiejętności i doświadczenia. Klient, który decyduje się skorzystać z jej usług, otrzymuje pomoc multidyscyplinarnego zespołu, który zajmuje się realizacją zadania.

Spółdzielnia Pracy Projektantów „TakŁadnie” działa od roku. Zrzesza 16 młodych projektantów, którzy sami siebie określają mianem ogniw.

- Zauważyliśmy, że jesteśmy dość mocnymi jednostkami, świadomymi swojego potencjału. Rozmawiając na uczelnianym korytarzu zaczęliśmy dostrzegać problem w sytuacjach, kiedy ktoś z nas trafiał na przykład do agencji reklamowej i realizował się tam na bardzo okrojonym polu. Na studiach jesteśmy uczeni bardzo wielu kompetencji, które w mocno wyspecjalizowanych miejscach nie są odpowiednio wykorzystywane. Doszliśmy wspólnie do wniosku, że fajnie byłoby stworzyć przestrzeń, która pozwoli wykorzystać nasz potencjał – tłumaczy Katarzyna Moszczyńska ze Spółdzielni Pracy Projektantów „TakŁadnie”.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W ten sposób powstała spółdzielnia, która łączy różne kompetencje, umiejętności i doświadczenia. Klient, który decyduje się skorzystać z ich usług, otrzymuje pomoc multidyscyplinarnego zespołu, który zajmuje się realizacją zadania.

Jak podkreśla w rozmowie z PulsemHR Katarzyna Moszczyńska, kluczem do udanych realizacji jest specyficzne podejście. Z jednej strony do relacji w zespole.

- Otrzymujemy konkretnie zapytanie czy jesteśmy w stanie stworzyć produkt, czy też identyfikację wizualną. We własnym gronie szukamy osób, które będą chciały podjąć się tego zadania. Dyskutujemy, tworzymy zespoły. Te zespoły mają w sobie prowadzącego – szefa projektu, który oczywiście pilnuje deadline’u, ale nie jest katem.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Relikt PRL? Nic bardziej mylnego. Spółdzielnie pracy pomagają młodym

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA